• 2013-04-13

Łukasz Patelczyk w Kolonii Artystów

Od 12 kwietnia w Kolonii Artystów w Gdańsku można oglądać wystawę Łukasza Patelczyka pt. Tytuł to Pułapka. Ekspozycja odbędzie się w ramach projektów Młodzi Dolnego Miasta i DOM | Dolne Otwarte Miasto.

Autor: Łukasz Patelczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Łukasz Patelczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Patelczyk na wystawie Tytuł to Pułapka w gdańskiej Kolonii Artystów zaprezentuje fragment otwartego w 2010 roku cyklu obrazów pt. Krajobraz Ocenzurowany. W pracach artysty surowe, mroźne krajobrazy pozbawione są swej wewnętrznej części. Centrum obrazu zajmują wykrojone w geometryczne kształty abstrakcyjne figury. Pojawia się pytanie o to co zostało ukryte (ocenzurowane), jakiego kontekstu obraz został pozbawiony.

Łukasz Patelczyk to absolwent gdańskiej ASP. Zajmuje się malarstwem oraz wideo. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Od 2012 rezydent Kolonii Artystów, w ramach projektu DOM | Dolne Otwarte Miasto.

Autor: Łukasz Patelczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Łukasz Patelczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt Młodzi Dolnego Miasta to cykl indywidualnych wystaw, debiutów prezentujących młode pokolenie absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Projekt zakłada całkowite zaangażowanie młodego artysty w przygotowanie wystawy, począwszy od wieszania prac, na oprowadzaniu po ekspozycji skończywszy. Dzięki temu uczestnik będzie miał żywy kontakt z twórcą prac. Podczas wernisaży zaplanowane są oprawy muzyczne, koncerty przygotowane przez zaproszonych artystów muzyków.

Jednym z założeń projektu Koloni Artystów jest szukanie, a następnie promowanie młodych talentów z Gdańska. Projekt pt. Młodzi Dolnego Miasta to kontynuacja projektu wystawienniczego pt. Młodzi Młodego Miasta realizowanego w latach 2002 – 2004 w Kolonii Artystów na terenach postoczniowych Młodego Miasta. W projekcie udział brali: Anna Witkowska, Mariusz Waras, Jakub Pieleszek, Anna Reinert, Tomasz Kopcewicz.

Łukasz Patelczyk, Tytuł to Pułapka
Wystawa zrealizowana w ramach projektów: DOM | Dolne Otwarte Miasto i Młodzi Dolnego Miasta.
Wernisaż: 12 kwietnia 2013 roku, godz. 19.30
Wystawa potrwa do 5 maja 2013 roku
Kolonia Artystów
ul. Dolna 4
Gdańsk, Dolne Miasto

Dodaj komentarz