• 2013-04-13

Pokonkursowe BZ WBK Press Foto w Olsztynie

Od 19 kwietnia w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne będzie można oglądać wystawę prac nagrodzonych w 9. edycji konkursu fotograficznego BZ WBK Press Foto.

Jacek Wierczyński, I miejsce, Portrety, Zdjęcie pojedyncze, BZ WBK Press Foto 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jacek Wierczyński, I miejsce, Portrety, Zdjęcie pojedyncze, BZ WBK Press Foto 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zbiór prac prezentuje zatrzymane w obiektywie fotoreporterów wydarzenia z roku 2012. Wśród nagrodzonych zdjęć i fotoreportaży znajdują się m.in. fotografie dokumentujące EURO 2012, Igrzyska Olimpijskie w Londynie, ale także tragiczne wydarzenia z katastrofy kolejowej pod Szczekocinami czy skutki przejścia huraganu nad Borami Tucholskimi. Na wystawie nie zabraknie zdjęć z wydarzeń kulturalnych minionego roku, jak i przedstawiających życie codzienne Polaków.

Prócz tradycyjnych wydruków zdjęć, cykl pokonkursowych wystaw będzie wzbogacony o multimedialną instalację. Przedsięwzięcie ma na celu zbliżenie odbiorców do wystawy, aby jeszcze dokładniej mogli przyjrzeć się pracom, a dzięki temu mocniej przeżyć i lepiej zrozumieć emocje i pasje uchwycone w locie przez autora.

Po zeszłorocznym sukcesie warsztatów fotograficznych przeprowadzanych przy okazji wystaw pokonkursowych organizatorzy kontynuują ten pomysł również w tym roku i ponownie zapraszają młodych adeptów fotografii do uczestniczenia w spotkaniach pogłębiających wiedzę w tej dziedzinie. Tegoroczne dwudniowe warsztaty poprowadzi Kinga Kenig, jurorka konkursu.

9. BZ WBK Press Foto
Wystawę będzie można oglądać od 19 kwietnia do 5 czerwca
Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym
Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38
Olsztyn

Dodaj komentarz