• 2013-04-12

Wasilewski i niebezpieczna wyprawa na Pitcairn

17 kwietnia nakładem wydawnictwa Czarne ukaże się powieść Jutro przypłynie królowa, której autorem jest Maciej Wasilewski.

Maciej Wasilewski, „Jutro przypłynie królowa”, Wydawnictwo Czarne (źródło: materiały prasowe)

Maciej Wasilewski, „Jutro przypłynie królowa”, Wydawnictwo Czarne (źródło: materiały prasowe)

Pitcairn to skrawek lądu na Oceanie Spokojnym leżący piętnaście tysięcy kilometrów na południowy wschód od Londynu. W 1790 roku do brzegów wyspy przybił brytyjski okręt Bounty. Buntownicy zeszli na ląd.

Obecnie żyje tam kilkadziesiąt osób. Sześć razy do roku w pobliże wyspy podpływa statek, czasem zawija jacht, a mieszkańcy z tajemniczych powodów niechętnie patrzą na obcych.
Angielski dziennikarz został deportowany, zanim zdążył zejść z pokładu. To samo spotkało francuskiego autora książek podróżniczych. Pewna reporterka usłyszała: Powiesimy cię, jeśli o nas źle napiszesz. Korespondentka australijskiego The Independent była zastraszana. Na forum internetowym zamieszczono post: Kathy Marks powinna być zastrzelona.

Maciej Wasielewski dostał się na wyspę, podając się za antropologa badającego żeglarskie sagi. To, co odkrył, okazało się jeszcze bardziej skomplikowane, niż przeczuwał…

Jutro przypłynie królowa, Maciej Wasilewski
Wydawnictwo Czarne, premiera: 17 kwietnia 2013 r.

Dodaj komentarz