• 2013-04-11

Jak się staje, kim się jest – międzynarodowy dialog w Tarnowie

Od 10 maja w BWA w Tarnowie będzie można oglądać wystawę zbiorową pt. Jak się staje, kim się jest.

Nowy budynek BWA w Tarnowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowy budynek BWA w Tarnowie, fot. Paweł Topolski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowa wystawa prezentująca prace artystów współczesnych z Polski, Niemiec, Japonii, Wielkiej Brytanii, Litwy i Rosji,  podejmujących się refleksji nad istotą twórczości i tradycji artystycznej. Wśród zgromadzonych instalacji, malarstwa, prac audio i  wideo, przewijają się także wątki autobiograficzne, zagadnienia związane z pamięcią, traumą i ikonografią młodości. Projekt inspirowany jest wczesnymi latami Tadeusza Kantora, które spędził on w Tarnowie pobierając nauki m.in. w tamtejszym gimnazjum. Wystawa zainauguruje działalność tarnowskiego BWA w nowej siedzibie.

Wystawa jest częścią projektu Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Cykl wystaw sztuki współczesnej z udziałem artystów międzynarodowych odnoszący się do wątków dziedzictwa kultury Małopolski.

Artyści: Vasil Artamonov & Alexey Klyuykov, Bownik, Simon Fujiwara, Heike Gallmeier, Tadeusz Kantor, Tomasz Kowalski, Zbigniew Libera, Jonas Mekas, Eugeniusz Rudnik, Daniel Rumiancew, Aiko Tezuka, Honza Zamojski, Anna Zaradny

Kuratorki: Agnieszka Pindera, Marika Zamojska

Jak się staje, kim się jest
Wernisaż: 10 maja 2013 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 23 czerwca 2013 roku
BWA w Tarnowie
Pałacyk Strzelecki, ul. Słowackiego 1
Tarnów

Dodaj komentarz