• 2013-04-10

Solanin Film Festiwal czeka na filmy

Do 30 kwietnia można zgłaszać filmy na 5 edycję Solanin Film Festiwal, która odbędzie się w dniach od 21 do 25 sierpnia w Nowej Soli.

Solanin Film Festiwal, logo, proj. Maciej Krobski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Solanin Film Festiwal, logo, proj. Maciej Krobski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy czekają na niezależne, studenckie, profesjonalne i eksperymentalne filmy dokumentalne, fabularne, animowane i teledyski o dowolnej tematyce, a także na dokumenty i fabuły obrazy związane tematycznie z województwem lubuskim.

Nadesłane filmy zostaną poddane selekcji i pokazane w następujących sekcjach:

 • Konkurs Kina Niezależnego – przeznaczony dla samouków, amatorskich grup filmowych oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy
 • Konkurs Kina Profesjonalnego – przeznaczony dla studentów i absolwentów szkół filmowych oraz profesjonalnych grup filmowych
 • Konkurs Kina Nowej Formy – przeznaczonych dla wszystkich twórców, którzy eksperymentują formą i treścią, tworząc filmy wykraczające poza ustalone ramy. W tym konkursie jury przyzna główną nagrodę oraz wyróżnienia w kategoriach: animacja, teledysk, eksperyment
 • Konkurs Kina Lubuskiego – przeznaczony dla twórców z województwa lubuskiego i filmów, których akcja rozgrywa się w tym województwie.

Spośród filmów biorących udział we wszystkich konkursach, jury festiwalu wybierze najlepszy film i uhonoruje go Grand Prix. Nagrody zostaną przyznane także w ramach każdej festiwalowej sekcji. W tym roku po raz drugi przyznana zostanie także nagroda honorowa dla twórcy mocnego kina. W ubiegłym roku taką nagrodę odebrał Wojciech Smarzowski.

Solanin Film Festiwal
Zgłoszenia: do 30 kwietnia 2013 r.

Komentarze (2) do artykułu “Solanin Film Festiwal czeka na filmy”

 1. Anonymous

  Festiwal rozwija się w świetny sposób, jest kameralnie i zarazem filmy są na wysokim poziomie, nie wspominając o towarzystwie i luźnej atmosferze pomiędzy projekcjami.

  Festiwal nie tylko nadgonił czołówkę podobnych imprez w Polsce, ale i plasuje się w czołówce.

  Warto być jeśli lubi się kino :)

 2. Konrad

  Bardzo interesująca impreza, zarazem kameralna i trzymająca poziom merytoryczny.

  Cenię sobie luźną atmosferę pomiędzy projekcjami i gorące dyskusje podczas spotkań i pod koniec dnia w klubach festiwalowych.

  Solanin nie tylko dogonił czołówkę podobnych imprez w Polsce, ale plasuje się w czołówce festiwali filmowych.

  Warto być, o ile lubi się kino :)

Dodaj komentarz