• 2013-04-10

PackDesign from Wielkopolska

Do 14 kwietnia, podczas targów designu w Mediolanie, będzie można oglądać wystawę PackDesign from Wielkopolska. 

PackDesign from Wielkopolska (źródło: materiały prasowe organizatora)

PackDesign from Wielkopolska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wychodząc naprzeciw lokalnym przedsiębiorcom, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, po raz kolejny zaprezentuje osiągnięcia wielkopolskich projektantów, konstruktorów i producentów w materii wzornictwa przemysłowego w Temporary Museum For New Design, w Mediolanie.

Od 9 do 14 kwietnia 2013 r. w stolicy światowego designu można podziwiać wystawę PackDesign from Wielkopolska. Słowem kluczowym wystawy jest opakowanie. Emocja, forma, tkanina, muzyka i obraz, wszystko w otoczeniu, jak przystało na temat przewodni, niezwykłego opakowania.Zaprojektowany nieco przewrotnie, ogromny kontener prezentować będzie dzieła takich firm z Wielkopolski, jak: Dębowa, Gustaw Studio, Macrix, Pakato, Simplicity, Studio Tkaniny, TFP Grafika i Rogalemarcińskie.pl.

Celem wystawy jest pokazanie funkcji opakowania – zabezpieczenia produktu, ale również jego aspektów wizualnych, intrygującej formy będącej wizytówką firmy. Pokazane marki to przedsiębiorstwa projektujące własne opakowania lub na zlecenie najważniejeszych wielkopolskich firm z najróżniejszych materiałów (papieru, kartonu, drewna, szkła, tkaniny). PackDesign from Wielkopolska to również kreacja regionu, który poprzez prezentowany potencjał chce przekonać międzynarodowy świat designu i biznesu, że Polska może konkurować ze światowymi markami na poziomie idei, inspiracji, na finalnym produkcie – opakowaniu kończąc.

PackDesign from Wielkopolska
9-14 kwietnia 2013 r.
Temporary Museum For New Design
Mediolan

Dodaj komentarz