• 2013-04-10

CocoRosie zagrają we Wrocławiu i Warszawie

W ramach europejskiej trasy koncertowej duet CocoRosie wystąpi na dwóch koncertach w kraju: 25 czerwca we Wrocławiu i dzień później w Warszawie. To niekwestionowane gwiazdy, uznawane za nowe objawienie freak folku i sceny New Weird America. Siostry Casady przedstawią na nich nowy materiał z albumu Tales Of A Grass Widow.

Cocorosie (źródło: mat. prasowe)

Cocorosie (źródło: mat. prasowe)

Niezwykłą wrażliwość sióstr Casady kształtowały zarówno dziecięce wojaże z matką artystką jak i pasje ojca, z którym każdego lata wizytowały rezerwaty Indian w całym kraju. Po rozwodzie rodziców nastoletnie siostry rozdzielono – Sierra wyjechała do Paryża, by uczyć się śpiewu operowego w tamtejszym konserwatorium, Bianca dorastała zaś na nowojorskim Brooklynie. Spotkały się po niemal dziesięciu latach i choć wychowywały się w różnych środowiskach: jedna pośród hip-hopowców, druga w kręgu miłośników klasyki, od razu znalazły wspólny język. W mieszkaniu Sierry na Montmartre nagrały debiutancki album La maison de mon reve, który okazał się dla nich przepustką do wielkiej kariery. Na kolejnych krążkach Noah’s Ark (z gościnnym udziałem Antony’ego Hegarty’ego), The Adventures of Ghosthorse and Stillborn i Grey Oceans CocoRosie nieco wzbogaciły brzmienie, choć oprócz normalnych instrumentów w ich muzyce słychać też odgłosy dziecięcych zabawek. Piosenki CocoRosie są przedłużeniem ich dzieciństwa – jak odgrywane przez katarynkę arabeskowe tematy, które za każdym razem powracają z jeszcze większą siłą.

Cocorosie (źródło: mat. prasowe)

Cocorosie (źródło: mat. prasowe)

Najnowszy album “Tales Of A Grass Widow” Sierra i Bianca Cassady nagrały pod okiem islandzkiego producenta Valgeira Sigurossona, znanego przede wszystkim ze współpracy z Björk, múm czy Leslie Feist. Mająca pod koniec maja premierę płyta składać się będzie z 11 kompozycji, tradycyjnie obfitujących w ciekawe muzyczne połączenia. Gościnnie w dwóch kawałkach będzie można usłyszeć wieloletniego przyjaciela sióstr, Anthony’ego Hegarta, organizatora londyńskiego Meltdown Festival.

CocoRosie – to najbardziej charyzmatyczne objawienie art-folkowej piosenki ostatniej dekady. Równie urocze, co ekscentryczne siostry Casady na swych płytach tworzą baśniową fuzję nowego folku, opery, hip hopu, starego bluesa i chansons. Siostry Cassady od dłuższego już czasu gorzko i celnie punktują absurdy i niesprawiedliwość współczesnego świata.

Koncerty CocoRosie:
25 kwietnia 2013 r., klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
26 kwietnia 2013 r., klub Basen, ul. Konopnickiej 6, Warszawa

Dodaj komentarz