• 2013-04-10

Słynny czeski chór chłopięcy Boni Puerti w Warszawie

15 kwietnia o godz. 19.00 w Warszawie wystąpi znany na świecie czeski chór chłopięcy Boni Puerti. Występ odbędzie się w ramach ich trasy koncertowej Litwa – Polska. W programie wieczoru między innymi opera dziecięca Marynarze (Námořníci).

Boni Puerti (źródło: mat. prasowe)

Boni Puerti (źródło: mat. prasowe)

Do najważniejszych projektów Boni Puerti w ostatnich latach należą występy z Bachowską Pasją wg św. Mateusza, Requiem Mozarta i Fauré, inscenizacja opery dziecięcej Hansa Krása Brundibár oraz premiera nagrania muzyki kompozytorów barokowych, takich jak J.C.F. Fischera, P.J. Vejvanovský’ego i J.D. Zelenki. W 2003 r. za nagranie utworu Zelenki Sub olea pacis et palma virtuitis zespół otrzymał prestiżową nagrodę Cannes Classical Award.

W kwietniu część grupy zawita do Warszawy w ramach trasy koncertowej Litwa – Polska. W Warszawie wystąpi młodsza część zespołu – czterdziestu chłopców w wieku od 9-13 lat, którzy wykonają m. in. wyjątkową i pouczającą operę dziecięcą Marynarze. Wszystkim wykonaniom towarzyszyć będzie atrakcyjna choreografia.

Boni Puerti  to założony w 1982 roku chór chłopięcy, jeden z bardziej znanych europejskich zespołów chłopięcych. Koncertował w wielu miejscach na całym świecie – w Europie, Ameryce i Azji. Realizuje nagrania dla telewizji i stacji radiowych, jak również występuje ze znaczącymi zespołami i orkiestrami z całego świata. Regularnie wyjeżdża na trasy koncertowe po USA, Japonii, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Holandii, Danii, Francji i Włoszech. Zespół wydał już trzynaście własnych albumów, oprócz tego współpracował z wieloma znanymi muzykami (np. z José Carrerasem czy Bobbym McFerrinem). Chór zapraszany był również na międzynarodowe festiwale muzyczne – między innymi kilkakrotnie na festiwal Praska Wiosna, ale również Europalia w Brukseli, AmericaFest w Minneapolis czy Jeonju Sori Festival w Korei.

Organizatorem koncertu jest Warszawska Opera Kameralna we współpracy z Czeskim Centrum i Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego.

15 kwietnia 2013 r., godz. 19.00
Fort Sokolnickiego
ul. Stefana Czarnieckiego 51, Warszawa

Dodaj komentarz