DużoMyślę – dialog międzygatunkowy

19 kwietnia w BWA – Galerii Miejskiej w Tarnowie odbędzie się promocja książki pt. DużoMyślę i spotkanie z autorami: Katarzyną T. Nowak i Michałem Książkiem.

Katarzyna T. Nowak i Michał Książek, „DużoMyślę”, promocja książki w BWA – Galerii Miejskiej w Tarnowie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna T. Nowak i Michał Książek, „DużoMyślę”, promocja książki w BWA – Galerii Miejskiej w Tarnowie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ta książka to zapis rozmowy pomiędzy Michałem Książkiem (artystą miejskim, uprawiającym street-art photo i robiącym muzykę elektroniczną, drum and bass) a Kaśką Nowak (pisarką, autorką takich powieści jak : Moja mama Czarownica, Opowieść o Dorocie Terakowskiej (Wydawnictwo Literackie 2005, wznowienie 2011), Kobieta w wynajętych pokojach (WL 2007) Kasika Mowka (WL 2010.)

Książka nie ma klasycznej formy. Jest dialogiem. Autorzy rozmawiają w niej o różnych formach sztuki: o fotografii (Michał opowiada o swoich wernisażach, są tam jego prace, jak je tworzył, gdzie szukał inspiracji, z kim współpracował i jakie przeszkody stawały mu na drodze, taki współczesny know-how o organizacji eventow artystycznych) o muzyce hip hop i drum and bass (jak je widzi starsze pokolenie? czemu jest tak bliskie poezji? czego kiedyś słuchano? jak wygląda tworzenie klipów).

Kaśka opowiada o swoim świecie, miedzy innymi: jak długo zajmuje pisarce stworzenie dzieła? jak wygląda świat pisarski? Autorzy nie ograniczają się tylko do rozmów na temat sztuki, wybiegają i poruszają tematy społeczne. Porównują swoje pokolenia. Okazuje się, że jest w tym wszystkim wspólny język i przy połączeniu tych dwóch światów powstała książka. Książka jako całość to Pop-Art naszych czasów. To co było i to co jest teraz – w jednym.

Katarzyna T. Nowak i Michał Książek, DużoMyślę
Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia 2013 roku o godzinie 18.00
Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska
Dworzec PKP, Pl. Dworcowy 4
Tarnów

Dodaj komentarz