• 2013-04-09

Jazzowe Urodziny Szekspira

23 kwietnia Fundacja Theatrum Gedanense i Gdański Teatr Szekspirowski zapraszają na Urodziny Williama Szekspira. Tegoroczna, 449 rocznica urodzin Mistrza ze Stratfordu będzie miała niecodzienny, bo jazzowy charakter. Zaprezentowany zostanie koncert Sonetów w wykonaniu flamandzkiej piosenkarki Caroll Vanwelden.

Carol Vanwelden, Shakespeare Sonnets (źródło: mat. prasowe)

Carol Vanwelden, Shakespeare Sonnets (źródło: mat. prasowe)

Caroll Vanwelden, charyzmatyczna piosenkarka i pianistka z Belgii zaprezentuje utwory ze swojego nowego albumu pod szyldem wytwórni JAZZ ‘n’ ARTS, Sings Shakespeare Sonnets. Wybór najpiękniejszych sonetów Szekspira śpiewanych przez artystkę w nowych aranżacjach udowadnia, że w muzyce jazzowej jest miejsce również dla wersów Barda ze Stratfordu. Vanwelden łączy sonety Shakespeare’a z własnymi kompozycjami, tworząc przełomowe, świeże i pełne emocji jazzowe brzmienia. Głos Caroll Vanwelden, w którym miękkość i poezja dźwięków przeplata się z surowością i kipiącym pod powierzchnią gniewem, idealnie współgra z dźwiękami trąbek, skrzydłówki, kontrabasu i bębnów. Podczas koncertu, wraz z Caroll Vanwelden, wystąpią: Thomas Siffling, Mini Schulz i Meinhard Helmut Jenne.

Caroll Vanwelden - absolwentka słynnej London Guildhall School of Music and Drama, do której uczęszczały tak znane osobistości, jak Orlando Bloom, Daniel Craig czy Dave Holland. Razem z utalentowanymi muzykami ze swojego zespołu, Vanwelden tworzy muzykę łączącą w sobie niezrównaną klarowność z plastycznością. Ich album niespodziewanie wciąga wielkiego Shakespeare’a w świat jazzowych standardów i w przepięknych aranżacjach reinterpretuje jego wersy do dźwięków współczesnej muzyki.

23 kwietnia 2013 r., godz. 19.00
Jazzowe Urodziny Szekspira
Centrum św. Jana w Gdańsku

Dodaj komentarz