• 2013-04-08

Tour de Rower ZINE w Zielonej Górze

Od 12 kwietnia w Galerii BWA w Zielonej Górze będzie można oglądać kolejną odsłonę projektu Tour de Rower ZINE. W ramach ekspozycji zostanie zaprezentowana unikatowa, ręcznie drukowana i szyta publikacja będąca efektem dwumiesięcznej pracy z udziałem 29 autorów grafik.

Tour de Rower ZINE, Galeria BWA w Zielonej Górze, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tour de Rower ZINE, Galeria BWA w Zielonej Górze, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po pierwszym etapie, który miał miejsce w warszawskiej pracowni sitodruku Kwiaciarni Grafiki, drugim w Katowickim KATO, przyszedł czas na zielonogórską odsłonę projektu Tour de rower ZINE. Wystawa będzie opowieścią o powstaniu zina. Będzie zin, ale i kalki, farby. Będzie makieta matka, czyli artefakty, które przysłużyły się do powstania publikacji. Będą wreszcie prace, które wypełniły zina. Dodatkowo będzie można zobaczyć plakaty Tour de Varsovie, które jest inicjatorem całego projektu.

Tour de rower ZINE to publikacja wykonana w całości ręcznie w technice sitodruku na papierach recyklingowanych, tzw. spadach drukarskich w nakładzie 56 egzemplarzy. Kolekcja 29 autorskich ujęć graficznych roweru wykonana została siłą naszych/waszych rąk, które przeciskały farby przez kolejne szablony sitodrukowe na papier. To nasz ukłon dla roweru, sitodruku i miasta.

Tour de Rower ZINE
Wernisaż: 12 kwietnia 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 5 maja 2013 roku
Galeria Biuro Wystaw Artystycznych
Al. Niepodległości 19
Zielona Góra

Dodaj komentarz