• 2013-04-08

Niedziela u Geyera w Łodzi

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na festyn Niedziela u Geyera, który odbędzie się 21 kwietnia. W tym dniu będzie można bezpłatnie zwiedzić wystawy muzealne.

Niedziela u Geyera, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (źróło: materiały prasowe organizatora)

Niedziela u Geyera, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (źróło: materiały prasowe organizatora)

Ponadto organizatorzy proponują szereg dodatkowych atrakcji:

  • godz. 12.00, koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi (w kościele w skansenie)
  • bezpłatne warsztaty plastyczne Papierowe kwiaty
  • kiermasz rękodzieła artystycznego, na którym swoje wyroby zaprezentują członkowie Stowarzyszenia Miłośników Haftu Kanwa, Stowarzyszenia Twórców Koronki i Haftu Arachne, Klubu Rzemiosła Artystycznego Arte, koła Mulinka; Pracownia Sztuk Wszelakich Pod Złotym Jamnikiem i inni twórcy;
  • salon urody, bezpłatne porady kosmetyczne;
  • rozpoczęcie akcji Art-Lokomotywa

O godz. 13.00 nastąpi uroczyste rozstrzygnięcie konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży Z Białą Fabryką w tle. Pracownia ceramiki mieszcząca się w skansenie zaprasza na bezpłatny pokaz i zajęcia z toczenia na kole garncarskim (w godz. 11.00 – 12.00), a także warsztaty ceramiki dla dzieci i dorosłych (godz. 13.30 – 15.00) oraz warsztaty decoupage (w godz. 13.30 – 16.00) Warsztaty objęte będą promocyjna zniżką.

Pracownia Sizalowy Świat Baśni i Bajek zaprasza na kiermasz rękodzieła artystycznego i ludowego oraz warsztaty plastyki zdobniczo-obrzędowej w promocyjnej cenie 10 zł (os.). W Galerii Papieru i Druku obejrzeć będzie można wystawę Krystyny Zarzyckiej Łódzkie wille i pałace. Dom Papiernika zaprasza także na pokaz i kiermasz rękodzieła papierniczego i introligatorskiego.

Niedziela u Geyera
Festyn odbędzie się 21 kwietnia 2013 roku od godziny 11.00 do 16.00
Centralne Muzeum Włókiennictwa
ul. Piotrkowska 282
Łódź

Dodaj komentarz