• 2013-04-08

Cat Power na Malta Festival w Poznaniu

20 lipca podczas poznańskiego Malta Festival po raz pierwszy wystąpi w naszym kraju wokalistka, multiinstrumentalistka i kompozytorka Chan Marshall znana jako Cat Power.

Malta Festival (źródło: mat. prasowe)

Malta Festival (źródło: mat. prasowe)

Twórczość Marshall jest emanacją jej fascynującej osobowości: odzwierciedla intensywne i często skrajne emocje, dystans do samej siebie, destrukcyjne skłonności, a jednocześnie ogromną siłę, niezależność i witalizm. Artystka co pewien czas znika, by powrócić z nową mocą. Nagrywa z Iggy Poppem, Marianne Faithfull uważa ją za swoją następczynię, a Thom Yorke nie kryje fascynacji jej muzyką. O jej magnetycznym oddziaływaniu na publiczność przekonamy się niebawem na maltańskim koncercie. Watro zaznaczyć, że wejście na występ Cat Power odbywa się na podstawie biletu na koncert Atoms for Peace.

Malta Festival (źródło: mat. prasowe)

Malta Festival (źródło: mat. prasowe)

Cat Power zaliczana jest do grona najciekawszych artystek amerykańskiej sceny muzycznej. Z jednej strony łatwo rozpoznać jej charakterystyczny chropowaty głos i skłonność do minimalistycznej stylistyki, z drugiej trudno zaszufladkować jej muzyczny styl, bo Marshall jest niezwykle otwarta, chłonna i eklektyczna, zarówno w zainteresowaniach i inspiracjach, jak i w twórczości. Doskonałym przykładem tej różnorodności jest jej najnowsza płyta Sun, która ukazała się we wrześniu ubiegłego roku, po sześciu latach od ostatniego autorskiego albumu. Są na niej charakterystyczne dla Cat Power oszczędne gitarowe akordy, prowokacyjne partie wokalne, fortepianowe zapętlenia czy niemal taneczne elektroniczne rytmy, a obok piosenek utrzymanych w stylistyce alternatywnego rocka, transowego trip-hopu czy muzyki klubowej są także nastrojowe utwory, które sprawiają wrażenie epickich opowieści.

Cat Power- 20 lipca 2013 roku
Malta Festival 24 czerwca – 20 lipca  2013 roku
Poznań

Dodaj komentarz