Działania młodych – Po co sztuka w Agorze?

Od 11 kwietnia w Galerii Centrum Kultury Agora we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę zbiorową pt. Po co sztuka w Agorze?. Ekspozycja została zorganizowana we współpracy z wrocławską POCO Galerią.

Hubert Pokrandt, Bez tytułu, 2011 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hubert Pokrandt, Bez tytułu, 2011 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po co sztuka Agorze? to wielowymiarowa prezentacja działań ciekawszych twórców młodego pokolenia, których sposób kreacji jest zaangażowany, bezkompromisowy i odporny na wszelkie mody. W ramach wystawy będzie można zobaczyć malarstwo, obiekt oraz współczesny design. Wystawa organizowana jest we współpracy z wrocławską POCO Galerią, która zrzeszając w dużej mierze artystów off’owych, daje szanse zapoznania się z aktualnymi trendami, prezentującymi bogaty wachlarz postaw i technik artystycznych.

Organizatorzy chcą pokazać, że sztuka nierozerwalnie wiąże się z przestrzenią miejską. Zjawiska te wpływają na siebie nawzajem, potrzebują się, reagują, dysocjują i sprzęgają. Nie może być inaczej, skoro miasto i jego architektura są punktem wyjścia, są wielkim płótnem, galerią totalną. Miasto dla sztuki to nie tylko przestrzeń i komentarz, to także niewyczerpalny strumień interpretacji, chaos i porządek, źródło i ujście.

POCO Galeria łączy twórczość artystów z naturalną potrzebą sztuki do bycia umiejscowioną, zakorzenioną w kontekście miasta. Na co dzień koegzystuje z pracownią architektoniczną, która w sposób organiczny chcę transformować miasto tam gdzie sztuka już nie sięga, jednocześnie zajmując się promocją artystów, wywodzących się często z awangardy street art’u.

Kurator wystawy: Kama Wróbel (Galeria CK Agora), Marysia Orzeszyna (POCO Galeria)

Artyści: Janek Koza, Paweł Lisek, Maciek Salamon, Michał Sosiński, Antoni Wajda, Aleksandra Mróz, Magdalena Peszkowska, Anna Szejdewik (Coxie), Hubert Pokrandt, Maria Orzeszyna, Karolina Pietrzyk, Ewelina Sośniak, Edmund Okstom, Ewa Zwarycz, Stanisław Szumski (Szum), Artur Grucela, Aleksandra Mróz, Małgorzata Sawicka, Monika Skorupska, Honorata Jakubowska, Paweł Borkowski (FRM KID), Beata Rojek, XY ankamierzejewska, Dorota Poprawa

Design: BRAT ART., Bartek Majchrzak, POCO meble, Marta Borkowska, SomeThings / Rafał Pyster, Łukasz Jagoda, Agnieszka Kajper

Po co sztuka w Agorze?
Wernisaż: 11 kwietnia 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 5 maja 2013 roku
Galeria Centrum Kultury AGORA
ul. Serbska 5a
Wrocław

Dodaj komentarz