• 2013-04-06

Paul Kalkbrenner, Mr. Oizo, Karin Park i Julia Marcell na Audioriver

Organizatorzy kolejnej edycji festiwalu Audioriver właśnie przedstawili kolejnych artystów, którzy w dniach od 26 do 28 lipca pojawią się na płockiej plaży nad Wisłą. Są to Paul Kalkbrenner live, Mr. Oizo, Karin Park live, Nymfo & Klute, Raresh, Xhin, Matador live i Julia Marcell.

Audioriver Festival (źródło: mat. prasowe)

Audioriver Festival (źródło: mat. prasowe)

Ogłoszone dziś nazwiska świetnie pokazują, jaki jest nasz festiwal – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. Z jednej strony Kalkbrenner, Mr. Oizo czy Nymfo i Klute potwierdzają, że najwyższa jakość w tanecznej elektronice to nasz absolutny priorytet. Z drugiej – Karin Park z Julią Marcell dowodzą, że fani charyzmatycznych wokali oraz poszukującej alternatywy także znajdą coś dla siebie.

Paul Kalkbrenner – zajmuje szczególne miejsce w ośmioletniej historii Audioriver. To on był jedną z gwiazd pierwszej edycji, a w 2011 roku zgromadził na plaży największą jak dotąd widownię. Teraz autor licznych albumów i odtwórca głównej roli w filmie Berlin Calling przyjedzie do Płocka po raz trzeci, by zaprezentować m.in. materiał ze świeżo wydanej płyty Guten Tag.

Nymfo – reprezentant drum & bass, pojawił się na festiwalu w ubiegłym roku. Jego występ na scenie głównej zebrał tak świetne recenzje, że organizatorzy postanowili sprowadzić go jeszcze raz. W tym roku Holender nie będzie jednak sam, bo zagra wspólnie z Klute, czyli szefem słynnej wytwórni Commercial Suicide.

Karin Park –  artystka pochodząca ze Szwecji, nigdy wcześniej nie występowała w Polsce, od lat święci triumfy w rodzinnym kraju – na międzynarodowe wody wypłynęła dopiero dzięki wydanemu w zeszłym roku albumowi Highwire Poetry. Jej głos i muzykę można skojarzyć z twórczością Fever Ray czy The Knife i nie ma w tym nic dziwnego, bo producentami płyty Karin są osoby odpowiedzialne m.in. za brzmienie właśnie tych projektów.

Julia Marcell – laureatka Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna oraz Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna. To zabawna historia, ale jej koncert zobaczyliśmy nie w Polsce, a w Niemczech i już po kilku minutach wiedzieliśmy, że prędzej czy później sprowadzimy ją na Audioriver. Na żywo jest jeszcze lepsza niż w studiu! – dodaje Napora.

Mr. Oizo –  jeden z najsłynniejszych reprezentantów electro, niezwykle utalentowany Francuz to artysta multimedialny, a na liście jego dzieł znajdziemy choćby kultową żółtą maskotkę z reklam Levi’s, albumy autorskie dla F Communiations i Ed Banger oraz wspólne płyty nagrane z takimi postaciami, jak Sebastien Tellier, DJ Feadz czy Uffie.

Raresh – to wyjątkowy DJ z Rumunii i przedstawiciel undergroundowego house’u i techno, na którego talencie poznał się choćby sam Ricardo Villalobos. Matador jest jednym z flagowych okrętów wytwórni Richiego Hawtina i 18. artystą na liście najlepszych live actów wg portalu Resident Advisor. Z kolei Xhin to reprezentant jednej z najważniejszych wytwórni na dzisiejszej scenie techno, czyli Stroboscopic Artefacts.

Audioriver to trzydniowa, obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 7 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 130 tys. fanów z Polski i Europy, a edycja 2012 zgromadziła na plaży ok. 16 tys. osób każdego dnia.

Festiwal Audioriver
26-28 lipca 2013 roku
Płock

Dodaj komentarz