• 2013-04-06

Matt Dusk – następca Franka Sinatry zaśpiewa we Wrocławiu

Matt Dusk – jazzowy wokalista, nazywany następcą Franka Sinatry wystąpi 26 listopada w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego na koncercie promującym najnowszy album My Funny Valentine: A Chet Baker Songbook.

Matt Dusk (źródło: mat. prasowe)

Matt Dusk (źródło: mat. prasowe)

Matthew Dusk jest kanadyjskim muzykiem jazzowym, nazywanym następcą Franka Sinatry. Pierwotnie Dusk zajmował się operą i muzyką poważną, ale po usłyszeniu nagrań takich artystów jak Tony Bennett i Sarah Vaughan w wieku 17 lat zaczął zmieniać muzyczny styl. Z uwagi na to, że Dusk miał przejąć rodzinny biznes, w roku 1998 rozpoczął w Toronto studia na Uniwersytecie York w dziedzinie ekonomii. Tamże wytrzymał tylko rok, bo nie zapomniał o swojej pasji muzycznej i w roku 1999 zmienił program studiów na wydział muzyczny, gdzie skoncentrował się na jazzie i muzyce popularnej. Dusk otrzymał Stypendium Oscara Petersona, a w roku 2002 otrzymał dyplom z wyróżnieniem w dziedzinie muzyki.

Matt Dusk „My Funny Valentine” (źródło: materiały prasowe)

Matt Dusk „My Funny Valentine” (źródło: materiały prasowe)

Debiutancki album Matt Dusk’a Two Shots ukazał się w 2005 roku. Album przyniósł przebój Two Shots of Happy, One Shot of Sad napisany ku pamięci Franka Sinatry przez Bono i The Edge z irlandzkiej grupy rockowej U2. W styczniu 2006 Dusk nagrywał w Los Angeles swój kolejny album Back In Town w Capitol Records w Studio A. Tu nagrywał płytę z 58-osobową orkiestrą. W 2009 roku ukazała się jego ostatnia płyta Good News, która w bardzo szybkim czasie pokryła się złotem.

16 kwietnia w Polsce ukaże się nowa, długo oczekiwana płyta. Podczas trasy koncertowej artysta będzie promował swój najnowszy krążek.

Matt Dusk
26 listopada 2013 roku
Sala Audytoryjna WCK, Wrocław

Dodaj komentarz