• 2013-04-05

Polacy wśród finalistów konkursu Your Future Bottle

Po trzech miesiącach zmagań w konkursie na autorski projekt butelki piwa marki Heineken Your Future Bottle, jury wyłoniło finałową piątkę, w której znalazło się aż dwóch polskich designerów.

Polacy wśród finalistów konkursu Your Future Bottle (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polacy wśród finalistów konkursu Your Future Bottle (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prace Anny Ptasińskiej i Bartka Bąka zostały wybrane spośród 2 000 projektów nadesłanych przez twórców z całego świata. Finał konkursu Your Future Bottle odbędzie się 11 kwietnia podczas Tygodnia Designu w Mediolanie.

Oprócz polskich projektantów Anny Ptasińskiej i Bartka Bąka w finałowej piątce znalazł się również projekt Andy Audsley z Australii oraz dwa projekty Fernando Degrossi z Brazyli. Wszyscy oni zostali docenieni za oryginalność projektów, a także za inspirujące podejście do historii marki Heineken.

Ostateczny zwycięzca zostanie zaprezentowany podczas spektakularnego eventu w The Magazzini – nowej przestrzeni Heinekena mieszczącej się na terenach Tygodnia Designu w Mediolanie. Przez cały tydzień, mieszkańcy Mediolanu i goście odwiedzający The Magazzini, będą mieli możliwość oddania głosu na swój ulubiony projekt. 11 kwietnia jury składające się z czterech osób (Mark van Iterson – Global Head of Design marki Heineken, Even Orensten – redaktor Cool Hunting’s, Mark Dytham – autor programu PechaKucha oraz Joshua Davis – pionier w dziedzinie grafiki cyfrowej) zadecyduje, który z finałowych projektów zwycięży. Przy ocenie projektów pod uwagę będzie brana przede wszystkim kreatywność, ale również nawiązanie do dorobku marki Heineken. Zwycięski projekt butelki Heinekena zostanie zaprezentowany nie tylko w Mediolanie, ale także zostanie wyprodukowany i znajdzie się w sklepach na całym świecie, tak jak stało się to ze zwycięskim projektem z poprzedniej edycji, który już teraz możemy podziwiać na sklepowych półkach w całej Polsce. Wszystkie prace, które dostały się do półfinałowej 30, także będzie można oglądać w The Magazzini przez cały czas trwania Tygodnia Designu, w dniach od 9 do 14 kwietnia.

Druga edycja konkursu Your Future Bottle została zorganizowana z okazji 140-lecia istnienia marki Heineken. Podczas konkursu uczestnicy z całego świata – niezależnie od tego czy byli profesjonalnymi designerami, czy też po prostu miłośnikami Heinekena, używając specjalnej aplikacji dostępnej w serwisie Facebook mieli okazję stworzyć swój autorski projekt butelki przyszłości dla holenderskiej marki piwa. Konkurs rozpoczął się 4 grudnia 2012 i zakończy się 11 kwietnia 2013.

Your Future Bottle, finał konkursu
11 kwietnia 2013 r.
Tydzień Designu
Mediolan

Dodaj komentarz