• 2013-04-05

Polski Teatr Tańca zaprasza do podróży w czasie

8 kwietnia Polski Teatr Tańca w Poznaniu zaprezentuje premierę czwartego odcinka cyklu XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Nosi on tytuł Party… w cieniu.

„Party w cieniu” w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, fot. Ewa Wycichowska (źródło: materiały prasowe)

„Party w cieniu” w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, fot. Ewa Wycichowska (źródło: materiały prasowe)

Od początku roku 2013 Polski Teatr Tańca, odwołując się do archiwaliów i ich reinterpretacji oraz rozmów z artystami,  prezentuje publiczności cykl XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dzś, dzięki któremu widzowie mają szansę powrócić pamięcią do najważniejszych wydarzeń i spektakli a także poznać nieznane fakty z historii Teatru.
Zaprezentowany dotąd materiał obejmował lata 1973-84 i dawał możliwość przypomnienia takich hitów repertuarowych jak Adagio na skrzypce i organy, Epitafium dla Don Juana, Krzesany czy Yesterday, a także obejrzenia  ich współczesnych remix-ów.

Obecnie przygotowywany, czwarty już odcinek pt. Party… w cieniu, którego premierowa prezentacja odbędzie się 8 kwietnia o godz. 20.00, w Sali Wielkiej CK Zamek, obejmuje lata 1985-88, obfitujące w dramatyczne wydarzenia, liczne zmiany personalne, wśród nich – rezygnację z prowadzenia Polskiego Teatru Tańca, którą w czerwcu 1987 roku złożył Conrad Drzewiecki.

„Party w cieniu” w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, fot.M. Maruszak (źródło: materiały prasowe)

„Party w cieniu” w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, fot.M. Maruszak (źródło: materiały prasowe)

Gośćmi specjalnymi odcinka będą: Mirosław Różalski, wieloletni pedagog i asystent choreografa, w sezonie 1987/88 dyrektor artystyczny Teatru oraz byli soliści: Ewa Sobiak i Ryszard Węgrzynek.
Udział biorą: Andrzej Adamczak, Agnieszka Fertała, Paweł Malicki, Tomasz Pomersbach i Katarzyna Rzetelska.
Scenariusz i prowadzenie: Ewa Wycichowska

XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Party… w cieniu
Polski Teatr Tańca w Poznaniu
8 kwietnia 2013 r., godz. 20.00

Dodaj komentarz