• 2013-04-05

How to Dress Well na dwóch koncertach w Polsce

6 maja w Poznaniu i dzień później w stolicy wystąpi How To Dress Well – pochodzący z Brooklynu projekt Toma Krella, stawiany na pograniczu indie i nowego soulu. How To Dress Well, ze względu na barwę głosu i emocjonalną ekspresję lidera stawiany jest w obok takich artystów jak Jamie Woon, James Blake, a nawet Frank Ocean czy The XX.

How to Dress Well (źródło: mat. prasowe)

How to Dress Well (źródło: mat. prasowe)

Byłem bardzo nieszczęśliwy i zagubiony. Opuszczony i samotny [...]. W czasie pisania tych utworów starałem się wykorzystać stratę jako źródło twórczej energii – wspomina Tom Krell. Total Loss to płyta bardzo osobista i intymna, a zarazem hipnotyczna, poruszająca i zaskakująco komunikatywna. Udana próbą wyjścia z emocjonalnego impasu i triumf artystycznej wizji artysty. Na Total Loss How To Dress Well udowodnili, że w świecie powtórzeń i remiksów wciąż można zdobyć się na nową, a przy tym niezwykle interesującą ekspresję. Tym bardziej ekscytująco zapowiada się prezentacja tego materiału na żywo.

How to Dress Well- grupa z Nowego Jorku, której album Total Loss był jednym z najgłośniej komentowanych materiałów zeszłego roku. Album trafił na prestiżowe listy najlepszych wydawnictw 2012 roku serwisów Pitchfork, Fact Magazine czy Stereogum. Wyprodukowana wspólnie z Rodaidhem McDonaldem (The XX, King Krule) płyta, przyniosła niezwykłą fuzję emocjonalnego soulu z indie – wrażliwością i nowoczesną elektroniczną produkcją.

How to Dress Well
6 maja 2013 r., godz. 20.30, Klub Spot, Poznań
7 maja 2013 r., godz. 20.00, Klub 1500 m2 do wynajęcia

Dodaj komentarz