Grafika, produkcja filmowa, nowe technologie, czyli ArtBuzz w Krakowie

19 i 20 kwietnia w Krakowie odbędzie się czwarta edycja otwartej konferencji ArtBuzz tematycznie poświęconej filarom współczesnych mediów – grafice, produkcji filmowej i nowym technologiom.

ArtBuzz, baner (źródło: mat. prasowe)

ArtBuzz, baner (źródło: mat. prasowe)

Szkolenia poprowadzą ludzie zaangażowani w największe produkcje polskie i światowe jak Władca Pierścieni, Avatar, Essential Killing, czy oscarowego Piotrusia i Wilka –  animatorzy, reżyserzy, właściciele firm produkcyjnych, twórcy gier komputerowych i aplikacji. W murach krakowskiej AGH zagoszczą m. in:

  • Adam Kuczek,  autor concept-artów do najnowszego filmu braci Wachowskich, pt.  Atlas Chmur. Specjalizuje się w tworzeniu lokacji, pojazdów i fantastycznych istot.
  • Staszek Mąderek, reżyser, scenarzysta, kompozytor i aktor filmowy w jednej osobie. Człowiek, który zmienił swoje 51m2 mieszkanie w plan produkcji filmu science fiction.
  • Adam Ptak, wiceprezes studia Se-Ma-For. Czynny świadek przemian, jakie nastąpiły w ciągu ostatnich lat i doprowadziły do powstania animacji, jak Piotruś i Wilk, Miasto płynie, czy Treser Żuków, których produkcją osobiście kierował. Kierownik i producent wielu filmów reklamowych, organizator kursów i szkoleń dla animatorów, koordynator eventów związanych z animacją.
  • Rafał Czupryński, developer odpowiedzialny za wsparcie techniczną wiedzą osób zainteresowanych technologiami, w szczególności z zakresu Windows Phone, Windows 8 i Kinect. Od kilkunastu lat interesuje się programowaniem gier i wszystkim, co jest związane z tym zagadnieniem.

W planie także konkursy z nagrodami, warsztaty dla uczestników  i możliwość nawiązania kontaktu z czołowymi postaciami oraz firmami kształtującymi branżę nowych mediów. Organizatorem przedsięwzięcia jest Studenckie Koło Naukowe MediaFrame.

ArtBuzz
19 i 20 kwietnia 2013 roku
Centrum konferencyjne Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Dodaj komentarz