• 2013-04-04

Kolejny wieczór z cyklu Directions in Music: STAN GETZ

W najbliższą sobotę Harris Piano Jazz Bar zaprasza na koleny z cyklu koncertów zapoczątkowanych przez Pawła Kaczmarczyka. 6 kwietnia w piwnicach krakowskiego klubu będzie rozbrzmiewać muzyka Stan Getz’a.

Paweł Kaczmarczyk, fot. Marta Ignatowicz (żródło: mat. prasowe)

Paweł Kaczmarczyk, fot. Marta Ignatowicz (żródło: mat. prasowe)

Directions in Music to prestiżowy cykl koncertów zapoczątkowany przez Pawła Kaczmarczyka we wrześniu 2010 roku, który jest wynikiem muzycznych fascynacji tego młodego i utytułowanego pianisty jazzowego. Spotkania są okazją do uczczenia 16 lat działalności krakowskiego Harris’a. Gościem najbliższego konceru będzie Janusz Muniak.

Stan Getz to amerykański saksofonista jazzowy grający na saksofonie tenorowym. Urodził się w rodzinie pochodzenia ukraińsko-żydowskiego. Rozpoczął karierę muzyczną w 1943, gdy został przyjęty do orkiestry Jacka Teagardena. Grał potem w zespołach Stana Kentona, Jimmy’ego Dorseya, Benny’ego Goodmana i Woody’ego Hermana. W latach 50. Getz był jednym z najbardziej znanych muzyków stylu cool.

Janusz Muniak, legenda europejskiego saksofonu. Współpracował z Tomaszem Stańką, Krzysztofem Komedą. Przez zespół Janusza Muniaka przewinęły się całe pokolenia muzyków m.in: Jarek Śmietana, Zbigniew Wegehaupt, Kazimierz Jonkisz, Leszek Możdżer. Muniak często i chętnie współpracował z najwybitniejszymi muzykami europejskimi i amerykańskimi takimi jak: George Bruckner, Dirk A. Dhonau, Don Cherry.

Zagrają także: Paweł Kaczmarczyk, Maciej Adamczak, Dawid Fortuna

Directions in Music: Stan Getz
6 kwietnia 2013 roku
Harris Piano Jazz Bar
Kraków

Dodaj komentarz