• 2013-04-04

Jak oddech – książka wspierająca fundację Itaka

2 kwietnia do księgarń trafi nowa książka Małgorzaty Wardy Jak oddech, w której poruszony został problem zaginięć wśród młodych ludzi.

Małgorzata Warda, „Jak oddech”, Wydawnictwo Prószyński Media (źródło: materiały prasowe)

Małgorzata Warda, „Jak oddech”, Wydawnictwo Prószyński Media (źródło: materiały prasowe)

Jasmin i Staszek obiecali sobie jeszcze w dzieciństwie, że kiedyś się pobiorą. Jako nastolatki zostali parą, a po ukończeniu szkoły średniej postanowili razem zamieszkać. Kilka dni później Staszek znika… Opowieść o miłości i przyjaźni, która zmienia się w mroczną historię, gdzie wobec bezradności zostają tylko uczucia. Wszyscy szukają Staszka na swój własny sposób. Policja porusza się podrzuconym jej tropem: wstrząsającą fotografią chłopaka. Rodzina Staszka szuka odpowiedzi w przeszłości i zdarzeniach mogących mieć wpływ na zniknięcie. Natomiast Jasmin dociera o wiele dalej niż do rozwikłania tajemnicy. Otwiera się przed nią świat, w którym wszystko jest możliwe, gdzie czas można dowolnie naginać, a miłość nie ma końca.

Małgorzata Warda jest rzeźbiarką, pisarką, felietonistką, matką pięcioletniej dziewczynki i żoną basisty zespołu Farba. To autorka siedmiu powieści, w tym Ominąć Paryż, Nikt nie widział, nikt nie słyszał i Dziewczynka, która widziała zbyt wiele. Mieszka w Gdyni, gdzie prowadzi warsztaty twórczego pisania i wspólnie z dwiema gdyńskimi artystkami współtworzy Pamiętnik Ciała.

Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych powstała w 1999 roku. ITAKA jest jedyną organizacją pozarządową w Polsce, która całościowo zajmuje się problemem zaginięcia.  Główne obszary działalności Fundacji to: poszukiwanie osób zaginionych, wsparcie dla rodzin i bliskich, profilaktyka zaginięć.

Małgorzata Warda, Jak oddech
Wydawnictwo Prószyński Media
Premiera: 2 kwietnia 2013 r.

Dodaj komentarz