• 2013-04-04

Katarzyna Jędrych-Waniek w poszukiwaniu przygody

Od 4 kwietnia w Galerii Apteka Sztuki w Warszawie można oglądać wystawę fotografii Katarzyny Jędrych-Waniek pt. Gdzie jest przygoda?.

Fot. Katarzyna Jędrych-Waniek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Katarzyna Jędrych-Waniek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Jędrych-Waniek:

Na początku śniło mi się, że jestem Robin Hoodem. Zaczęłam tropić i fotografować jego ślady w otaczającej mnie współczesności. Potem rozszerzyłam poszukiwania. Zaczęłam się zastanawiać, gdzie leży granica między znajomą rzeczywistością, a tym, co nowe, nieznane. I dlaczego nie lubimy już przygód? Dlaczego ważniejsze jest bezpieczeństwo?

Dlaczego tak istotny jest ład i harmonia w otaczającym nas świecie? Przestrzeń wokół zbadano, ogrodzono, uporządkowano, równo przycięto drzewa. Nie pozostało już nic do odkrycia? Jednocześnie fascynujemy się książkami przygodowymi, filmami fantasy i grami wideo, które tak realistycznie oddają trójwymiarowy świat, że można się w nim zatracić. Jak się okazuje, tęsknimy… Czy trwanie w bezpiecznym świecie nie powoduje, że stajemy się obojętni, że przestajemy poszukiwać i zadawać pytania? Gdzie zaczyna się przygoda?

Katarzyna Jędrych-Waniek urodziła się w 1977 roku w Warszawie. W 2001 roku ukończyła studia na Wydziale Grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, dyplom z plakatu powstał w pracowni prof. Mieczysława Wasilewskiego. W 2009 roku ukończyła dwuletnie studium fotografii w Warszawskiej Szkole Fotografii. Projekt dyplomowy The love-affair that never took place wykonała w pracowni prof. Krzysztofa J. Baranowskiego.

Katarzyna Jędrych-Waniek, Gdzie jest przygoda?
Wystawę można oglądać od 4 kwietnia do 5 maja 2013 roku
Galeria Apteka Sztuki
Warszawa

Dodaj komentarz