• 2013-04-04

Bajkowa Symfonia na Dzień Dziecka

8 czerwca w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się premiera multimedialnego koncertu dla dzieci pt. Bajkowa SymfoniaKoncert to niezwykła szansa na kontakt dzieci z muzyką wykonywaną przez orkiestrę symfoniczną. 

Bajkowa Symfonia, logo (źródło: mat. prasowe)

Bajkowa Symfonia, logo (źródło: mat. prasowe)

W Sali Kongresowej zabrzmią trzy bajki symfoniczne: Czerwony Kapturek, Kopciuszek i Kot w butach. Utwory skomponowane przez Mariusza Matuszewskiego wykona zamojska Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka. Wykonywaną na żywo muzykę ilustrować będzie projekcja animacji na wielkim ekranie kinowym. W roli narratorów, czytających na żywo bajkowe opowieści, wystąpią Wiktor Zborowski wraz z córką Zofią Zborowską.

Bajki, plakat (źródło: mat. prasowe)

Bajki, plakat (źródło: mat. prasowe)

Bajkowa Symfonia to pierwszy polski koncert symfoniczny dla dzieci ilustrowany projekcją animacji na ekranie kinowym. Lekkie, pogodne melodie znakomicie oddają akcję czytanej na żywo przez narratorów opowieści. Łatwo rozpoznawalne, charakterystyczne motywy, z których każdy odpowiada innej postaci, pozwalają dzieciom zrozumieć ilustracyjną funkcję muzyki i śledzić akcję opowiadaną dźwiękami orkiestry i wyświetlanymi na ekranie animacjami. Multimedialny koncert to wydarzenie skierowane do dzieci w wieku 3-7 lat, a także do wszystkich fanów animowanych filmów i miłośników muzyki symfonicznej.

Bajkowa Symfonia
8 czerwca 2013 roku, godz. 12.00
Sala Kongresowa w Warszawie

Dodaj komentarz