• 2013-04-03

Urbino z Wiszącego Ogrodu w Łodzi

Od 4 kwietnia 2013 roku w Galerii Bałuckiej Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi będzie można oglądać wystawę pt. Urbino z Wiszącego Ogrodu 2.

Praca nad grafiką (źródło: materiały prasowe organizatora)

Praca nad grafiką (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa prezentuje prace studentów i pedagogów Pracowni Technik Wklęsłodrukowych Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi zrealizowane podczas sympozjum graficznego w Międzynarodowym Centrum Grafiki Artystycznej KAUS w Urbino we wrześniu 2012 roku.

Warsztaty graficzne w siedzibie Stowarzyszenia KAUS, kierowanym przez dyrektora Giuliano Santiniego, mają swoją wieloletnią już tradycję. Miasto Rafaela stało się w ostatnich latach miejscem wielu spotkań i wymiany myśli twórców zajmujących się grafiką warsztatową z całego niemal świata. Głównym celem współpracy pomiędzy łódzką Akademią a Centrum Grafiki w Urbino jest wymiana studentów, pedagogów, doświadczeń, poznawanie metod pracy, a także osiągnięć artystycznych dokonywanych przez grafików tworzących w tzw. technikach szlachetnych.

Miejską Galerię Sztuki w Łodzi także łączą bliskie więzi współpracy z KAUS Urbino, w roku 2008 otrzymała 81 prac jako dar do swojej kolekcji.

W wystawie biorą udział studenci Pracowni Technik Wklęsłodrukowych: Joanna Aninowska, Tomasz Biskup, Oskar Gorzkiewicz, Katarzyna Jagodzińska, Aneta Ośniecka, Anna Sęp oraz pedagodzy prof. Krzysztof Wawrzyniak i dr Alicja Habisiak Matczak

Urbino z Wiszącego Ogrodu 2
Wernisaż: 4 kwietnia 2013 roku, godz. 17.00
Wystawa potrwa do 28 kwietnia 2013 roku
Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Galeria Bałucka
Stary Rynek 2
Łódź

Dodaj komentarz