• 2013-04-03

Preston Reed gwiazdą Thanks Jimi Festival i Gitarowego Rekordu Guinnessa

Jedną z gwiazd tegorocznego Thanks Jimi Festival i Gitarowego Rekordu Guinnessa będzie Preston Reed, fenomenalny amerykański fingerstyle’owiec. Jego koncert odbędzie się w ramach Fingerstyle Night, 1 maja o godzinie 21.00 w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

Preston Reed (źródło: mat. prasowe)

Preston Reed (źródło: mat. prasowe)

Poprzedni wrocławski koncert Prestona Reeda był jednym z najważniejszych wydarzeń Festiwalu Gitara 2011. W szczelnie wypełnionej Synagodze pod Białym Bocianem publiczność została oczarowana zarówno technicznymi umiejętnościami artysty, jak i jakością jego kompozycji. Preston Reed wśród gitarzystów fingerstyle’owych wyróżnia się tym, że posiada swój własny, niepowtarzalny styl, cechujący się bogactwem efektów perkusyjnych. Dzięki temu jego muzyka brzmi jakby wykonywana była przez co najmniej kilkuosobowy zespół gitarzystów i perkusistów. Podczas Fingerstyle Night zobaczymy również Piotra Resteckiego, polskiego mistrza fingestyle’u. Program koncertu Fingerstyle Night prezentować będzie różne gatunki muzyczne i dwa odmienne spojrzenia na technikę fingerstyle.

Przed swoim wieczornym koncertem Preston Reed oraz Piotr Restecki zagrają na wrocławskim Rynku podczas próby bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Odbędzie się ona, jak co roku, 1 maja w godzinach popołudniowych.

Preston Reed swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1979 roku w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracował między innymi z perkusistą Alexem Acuñą, piosenkarką Lindą Ronstadt czy z zespołem rockowym NRBQ. Od kilkunastu lat mieszka w Szkocji. Nagrał 15 płyt zawierających utwory oscylujące wokół bluesa, rocka, country i jazzu. Jest wzorem i inspiracją dla takich gitarzystów, jak: Al Di Meola, Michael Hedges, Kaki King, Andy McKee czy Newton Faulkner.

Piotr Restecki zasłynął dzięki dotarciu do finału telewizyjnego talent show Must Be The Music. Występował z takimi artystami jak: Tommy Emmanuel, Jon Gomm, Andrzej Piaseczny czy Bracia Cugowscy. W ubiegłym roku wydał swoją drugą autorską płytę zatytułowaną Więcej niż słowa.

Preston Reed
1 maja 2013 roku, godz. 21.00
Synagoga pod Białym Bocianem we Wrocławiu

Dodaj komentarz