• 2013-04-03

Miś Kazimierz dostępny w całej Polsce

Na dwa miesiące przed premierą kolejnej pozycji z serii opowieści o misiu Kazimierzu, wydawca – Wilk&Król Oficyna Wydawnicza zadbał o łatwiejszy dostęp do książki. Książka, dotychczas dostępna wyłącznie w wybranych księgarniach dziecięcych, trafiła do szerokiej dystrybucji.

„Przygody Misia Kazimierza” Pauliny Wilk (źródło: materiały wydawcy)

„Przygody Misia Kazimierza” Pauliny Wilk (źródło: materiały wydawcy)

W odpowiedzi na liczne pytania czytelników i fanów misia Kazimierza o możliwość zakupu, od 27. marca książkę można kupić w zarówno w największych księgarniach internetowych oraz w kilkuset księgarniach na terenie całego kraju. Przygody misia Kazimierza trafiły także do kilkuset bibliotek. Niezmiennie książka dostępna jest w księgarni firmowej Wilk&Król Oficyna Wydawnicza. Zakup poprzez stronę wydawnictwa gwarantuje otrzymanie książeczki z autografem i dedykacją autorki.

Od premiery w listopadzie 2012 roku, książka  była dostępna wyłącznie w selektywnej dystrybucji. Tytuł trafił w tym czasie do ponad dwóch tysięcy czytelników. Dzięki szerszej dostępności wydawca zdecydował się dotrzeć także do mniejszych miejscowości, w których nie ma specjalistycznych księgarni rodzinnych oraz ułatwić zakup rodzicom korzystającym z najbardziej popularnych księgarni w sieci.

Kazimierz nie jest zwyczajnym misiem. Beżowy jegomość w niebieskiej piżamce to nieśmiały i wrażliwy mądrala, który szuka przygód i bliskości. Choć pochodzi z fabryki i wygląda tak samo jak setki jego kolegów, pragnie przeżyć coś wyjątkowego. Dlatego ucieka do wielkiego miasta, a tam spotyka Anię. Ania jest dorosłą i trochę smutną dziewczyną o wyjątkowych talentach. Potrafi szyć, urządzić spektakl i odpowiedzieć na trudne pytania. Malutki miś znajduje w niej prawdziwą przyjaciółkę, przy której może śmiało korzystać z wyobraźni i odkrywać świat. Każda przygoda czegoś go uczy i przynosi nowe uczucie. Kazio i Ania wspólnie odkrywają, że w przyjaźni najważniejsze jest zaufanie, nie warto się obrażać, nadzieja jest lepsza niż zazdrość, a smutek łatwo zmienić w szczęście.

Przygody misia Kazimierza to początek opowieści o niezwykłym misiu. W przygotowaniu są jego dalsze losy – Kazimierz wkrótce pozna nowych przyjaciół, wyjedzie na wakacje i zostanie sportowcem.

Kazimierz dziarsko wkracza w świat wspaniałych poprzedników: Puchatka, Paddingtona, Colargola i Uszatka. Dołącza do liczącej już 110 lat tradycji misiów – ukochanych dziecięcych towarzyszy i fascynujących bohaterów. Jest misiem współczesnym, ale i szlachetnie staromodnym, bo w jego historii najważniejsze są sprawy ponadczasowe: uczucia, przygody i ujmująca osobowość. Przygody misia Kazimierza były inspirowane pluszowym misiem, którego autorka dostała w prezencie.

Przygody Misia Kazimierza, Paulina Wilk
Wilk&Król Oficyna Wydawnicza

Dodaj komentarz