• 2013-04-03

Wyniki konkursu na koncepcję Centrum Muzyki w Krakowie

28 marca w krakowskim Muzeum Armii Krajowej odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na opracowanie ideowo-studialnej koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Centrum Muzyki w Krakowie.

I nagroda: Wojciech Chmielowiec, Bartłomiej Gowin, Krzysztof Siuta, Tomasz Janus i Karolina Czech (źródło: materiały prasowe)

I nagroda: Wojciech Chmielowiec, Bartłomiej Gowin, Krzysztof Siuta, Tomasz Janus i Karolina Czech (źródło: materiały prasowe)

Konkurs był pretekstem do dyskusji nad tym, jak powinno wyglądać krakowskie Centrum Muzyki. O jego budowę starają się od kilku lat władze województwa, miasta i Akademii Muzycznej. Centrum ma być siedzibą wojewódzkich instytucji kultury, krakowskiej Filharmonii, Capelli Cracoviensis, Simfonietty Cracovia, miałoby stanowić także bazę dydaktyczną dla Akademii Muzycznej w Krakowie.

W dniu 28 marca o godzinie 13.00 w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie przy ul. Wita Stwosza 12 nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu i otwarcie wystawy złożonych prac, a następnie odbyła się konferencja prasowa i dyskusja pokonkursowa z udziałem m. in. przedstawicieli Sądu konkursowego, uczestników konkursu oraz przedstawicieli Organizatora konkursu – Województwa Małopolskiego.

W konkursie brało udział 30 projektów. Sąd Konkursowy zakończył prace w dniu 26 marca i wyłonił najlepsze koncepcje ideowo- studialne przyznając nagrody za I miejsce, dwa II miejsca i dwa wyróżnienia.

Najlepszy okazał się projekt autorstwa zespołu architektów z Krakowa, Wieliczki i Żywca: Wojciecha Chmielowca, Bartłomieja Gowina, Krzysztofa Siuty, Tomasza Janusa i Karoliny Czech. Nagroda dla zwycięzców to 35 tys zł.

Sąd konkursowy przyznał również dwa 2 miejsca (po 12,5 tys. zł), które zdobyli: IMB Asymetria z Krakowa i AiR Jurkowscy z Katowic. Dwa wyróżnienia, warte w sumie 10 tys zł, przyznano dla projektów: biuro projektów Ekotektura Piotr Pyrtek, Andreas Fiołka oraz Alicja Ścigaczewska.

Wystawa prac konkursowych
28 marca – 28 kwietnia 2013 r.
Muzeum Armii Krajowej
Kraków

Dodaj komentarz