• 2013-04-02

Michał Zadara głównym maszynistą Szalonej Lokomotywy

13 kwietnia w Teatrze Polskim w Bydgoszczy odbędzie się premiera Szalonej lokomotywy Stanisława Ignacego Witkiewicza, którą wyreżyseruje Michał Zadara.

Przygotowanie do premiery Szalonej Lokomotywy Michała Zadary w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, fot. K. Pilch (źródło: materiały prasowe)

Przygotowanie do premiery Szalonej Lokomotywy Michała Zadary w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, fot. K. Pilch (źródło: materiały prasowe)

Po sukcesie Wielkiego Gatsby’ego, Zadara tworzy kolejną totalną produkcję teatralną: inscenizację Szalonej lokomotywy Witkacego. Aby opowiedzieć o maszynie, Zadara na scenie stwarza kolejną maszynę: wielokanałowa instalacja audio-video, dwa pianina na żywo, film, aktorzy, fragment lokomotywy oraz wielka makieta i tory miniaturowej kolejki – to wszystko działa jako jeden mechanizm, który zaprezentowany będzie po raz pierwszy 13 kwietnia w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

S.I. Witkiewicz, Szalona lokomotywa
reżyseria: Michał Zadara
premiera 13 kwietnia 2013 na dużej scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy
scenografia: Robert Rumas
muzyka: Jan Duszyński
kostiumy: Julia Kornacka
zdjęcia, oświetlenie: Artur Sienicki
instalacja video: Tomasz Jasielec, Piotr Majewski
Karolina Adamczyk, Mirosław Guzowski, Artur Krajewski, Magdalena Łaska, Mateusz Łasowski, Alicja Mozga, Maciej Pesta, Jakub Ulewicz, Małgorzata Witkowska

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki
al. Mickiewicza 2
85-071 Bydgoszcz

Dodaj komentarz