• 2013-04-02

Piotr Baczewski z miejskimi muzykami w Warszawie

Od 3 kwietnia w Galerii UW w Auditorium Maximum w Warszawie będzie można oglądać wystawę fotografii Piotra Baczewskiego pt. Muzykanci z miasta – powrót do źródeł.

Fot. Piotr Baczewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Piotr Baczewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fotografie do Muzykantów z Miasta powstały w latach 2011 – 2012 na terenie Mazowsza. Ich autor, Piotr Baczewski, to niezwykle utalentowany fotograf – samouk, uzależniony od tańców wirowych, stypendysta Ministra Kultury 2013. Jego pierwsza wystawa, Upojeni muzyką, pokazywana była m.in. w Warszawie, Toruniu, Krakowie i Kazimierzu Dolnym, zaś zdjęcia artysty można było zobaczyć w Gazecie Wyborczej i Przekroju.

Sama wystawa jest rodzajem barwnej opowieść o ludziach, którzy od kilkunastu lat przemierzają mazowieckie pola i bezdroża w poszukiwaniu ostatnich wiejskich muzykantów, tancerzy i śpiewaków. Są ostatnią nadzieją dla nie docenianej przez lata muzyki, która po kilku dziesięcioleciach powolnej agonii zaczyna przeżywać swój renesans.

Organizatorzy: Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Koło Naukowe Etnomuzykologii UW  Instytut Muzykologii UW

Piotr Baczewski, Muzykanci z miasta – powrót do źródeł
Wernisaż: 3 kwietnia 2013 roku, godz. 18.15
Wystawę można oglądać do 15 kwietnia 2013 roku
Galeria UW w Audytorium Maximum
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
Warszawa

Dodaj komentarz