Ludwik Geyer zaprasza do pracy w fabryce

9 kwietnia zostanie otwarte interaktywne muzeum w zrewitalizowanym budynku Kotłowni na dziedzińcu wewnętrznym dawnej fabryki Ludwika Geyera w Łodzi. Na dobry początek odwiedzających powita fabrykant Ludwik Geyer, zapraszając do podjęcia pracy w fabryce.

Interaktywne muzeum w Łodzi, fot. Grupa 33_03 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Interaktywne muzeum w Łodzi, fot. Grupa 33_03 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzeum oferuje zwiedzającym możliwość wirtualnego obcowania z wybranymi eksponatami Centralnego Muzeum Włókiennictwa, zapoznania się z historią przemysłu włókienniczego, Białej Fabryki oraz rodziny Geyerów, która kryje wiele sekretów. Prezentowane będą rodzaje tkanin i splotów oraz stroje, jakie ludzie nosili w XIX i XX wieku. Przy pracy będzie można zobaczyć maszynę parową, żakard oraz selfaktor, ożywione dzięki nowoczesnym technologiom. Wędrując szlakiem elementów związanych z przemysłem włókienniczym zwiedzający przeniosą się w czasy Łodzi przemysłowej.

Pobyt w muzeum uatrakcyjniają liczne multimedialne gry, zabawy i quizy. Będzie można m.in. ułożyć gobelin z puzzli, wyhaftować wzór na serwetce czy posegregować surowce do produkcji tkanin a następnie tkaniny z nich wyprodukowane. Goście muzeum będą mieli również możliwość zaprojektowania własnych tkanin i upublicznienia ich potem na specjalnym stole dotykowym. Spragnionych ruchu zapraszamy do rozegrania meczu kłębkiem włóczki czy zbierania bawełny.

Wiedzę zdobytą podczas zwiedzania będzie można sprawdzić w krótkich quizach. A samym pobytem w naszej placówce można będzie pochwalić się znajomym, wysyłając im wirtualną pocztówkę z własnym zdjęciem na tle Białej Fabryki. Zagubionym w gąszczu korytarzy i pomieszczeń drogę pomoże odnaleźć wirtualna mapa.

Anna Nierychlewska

Interaktywne muzeum w dawnym budynku Kotłowni
Otwarcie: 9 kwietnia 2013 roku, godz. 19.00
Dawna fabryka Ludwika Geyera w Łodzi

Dodaj komentarz