• 2013-04-02

The Metropolitan Opera Live in HD: Juliusz Cezar

27 kwietnia o godz. 17.45 kino Kijów.Centrum w Krakowie zaprasza na transmisję opery G. F. Handla pt. Juliusz Cezar na żywo z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

„Julisz Cezar” G. F. Handel (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Julisz Cezar” G. F. Handel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Druga nowa produkcja Davida McVicara w tym sezonie. Dynamiczna inscenizacja Juliusza Cezara okazała się hitem festiwalu w Glyndebourne w 2005 r., dzięki połączeniu elementów teatru barokowego i XIX-wiecznego imperializmu brytyjskiego, by wydobyć główne tematy opery – miłość, wojnę i budowanie imperium.

Juliusz Cezar to operowy kalejdoskop [...] Nie brak tu wydarzeń zabawnych, mieszających się z tragedią, przygód, romansów, politycznych intryg i skomplikowanych układów rodzinnych.

– mówi Vicar

W tytułowej roli David Daniels, a jako Kleopatra – Natalie Dessay, pamiętana z przejmujących kreacji w Łucji z Lamermooru i La Traviacie.

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to jeden z najsławniejszych teatrów operowych świata, a na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu. Od kilku sezonów, nowojorskie produkcje transmitowane są na żywo do kin w dziesiątkach miast całego świata, w tym również do kina Kijów.Centrum w Krakowie. Za sprawą tychże spektakli, widzowie mogą odkryć światowe tytuły operowe w najlepszych inscenizacjach. Ponadto technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska, a widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie, tuż obok śpiewających artystów.

The Metropolitan Opera Live in HD: Juliusz Cezar
Muzyka: George Frideric Handel
Dyryguje: Harry Bicket
Obsada: Natalie Dessay (Cleopatra), Alice Coote (Sesto), Patricia Bardon (Cornelia), David Daniels (Giulio Cesare), Christophe Dumaux (Tolomeo), Guido Loconsolo (Achilla)

27 kwietnia 2013 r., godz. 17.45
Kino Kijów.Centrum
Kraków

Dodaj komentarz