• 2013-04-02

La Dolce Silesia

Śląski Klaster Dizajnu będzie obecny od 9 do 13 kwietnia w Mediolanie na najważniejszym dla producentów i projektantów festiwalu designu na świecie. Zaprezentuje się na wystawie La Dolce Silesia.

La Dolce Silesia (źródło: materiały prasowe organizatora)

La Dolce Silesia (źródło: materiały prasowe organizatora)

La Dolce Silesia to wystawa stworzona wspólnie przez członków Śląskiego Klastra Dizajnu, który powstał w regionie jeszcze do niedawna kojarzonym jedynie z przemysłem górniczym. Dzisiejszy Śląsk nie odcina się od tradycji, która jest ważnym źródłem inspiracji, ale zarazem śmiało spogląda się tutaj w przyszłość. Wciąż silny jest postindustrialny charakter tego miejsca, co jednak nie przeszkadza firmom, projektantom, czy naukowcom wykorzystywać nowoczesne materiały i technologie oraz wdrażać projekty w duchu zrównoważonego rozwoju.

Wystawa będzie najlepszym przykładem pokazującym, że technologia nie musi wykluczać rzemiosła, tak jak globalizacja – lokalności. Zachęcamy do spędzenia czasu na warsztatach kreatywnych, m.in. będzie można zrobić własnoręcznie, wyjątkową klastrową torbę.

Na wystawie będą mieszane różne składniki, smaki i zapachy, bo taki jest Śląski Klaster Dizajnu, który skupia zarówno jednoosobowe, młode firmy, jak i kilkusetosobowe uczelnie i jednostki badawcze z długoletnią tradycją. W tej różnorodności tkwi jego potencjał, wyzwalany przez współpracę, która powoli zmienia Śląsk. Być może życie tu nie jest tak słodkie jak we Włoszech, ale dla gości Ventura Lambrate słodkie będzie odkrywanie jak fascynujący to region, pełen najróżniejszych smaków i pasji…

La Dolce Silesia
9-13 kwietnia 2013 r.
Via Privata Oslavia 8
Mediolan

Dodaj komentarz