• 2013-04-02

Komety odkrywają pierwszą tajemnicę nowej płyty

22 kwietnia do rozgłośni radiowych i internetu trafi nowa piosenka zespołu Komety. Zwiastunem szóstego albumu warszawskiego zespołu będzie utwór zatytułowany Nie mogę przestać o tobie myśleć. Nowa płyta zespołu zapowiadana jest na jesień roku 2013. Ukaże się nakładem wytwórni Thin Man Records.

Komety, fot. Luiza Kwiatkowska (źródło: materiał prasowy)

Komety, fot. Luiza Kwiatkowska (źródło: materiał prasowy)

Przebojowy, utrzymany w bujającym klimacie northern soul utwór, to niezwykle osobista opowieść o pewnej obsesji.

Jak większość moich piosenek, również i ta ma charakter autobiograficzny. Musiałem tę historię kiedyś z siebie wyrzucić. Teraz czuje się dużo lepiej – zdradza liderujący Kometom Lesław.

Utwór Nie mogę przestać o tobie myśleć będzie miał swoją koncertową premierę 25 kwietnia, podczas występu Komet w warszawskim klubie Kosmos Kosmos. Tam też po raz pierwszy będzie można kupić żółty winylowy singiel z tą piosenką. Stronę B krążka wypełnią koncertowe nagrania utworów Niebezpieczny mózg i Karolina. Singiel będzie dostępny również w formie cyfrowej.

Komety to jeden z najpopularniejszych zespołów alternatywnych w Polsce. Założona przez Lesława w roku 2002 roku grupa, powstała na gruzach legendarnej warszawskiej formacji Partia. Komety do tej pory zrealizowały pięć krążków studyjnych i jeden koncertowy. Znalazły się na nich takie przeboje jak Król FliperówSpotkajmy się pod koniec sierpnia czy Mogłem być tobą. Inspirowana bogactwem brzmień minionych dekad twórczość Komet zjednała grupie fanów również poza granicami kraju i zaowocowały m.in. trasą po Meksyku oraz anglojęzycznymi edycjami albumów. Znakiem rozpoznawczym zespołu są poetyckie, niejednoznaczne teksty Lesława, uznawanego za jednego z najważniejszych autorów swojego pokolenia.

Komety, singiel Nie mogę przestać o tobie myśleć
Premiera: 25 kwietnia 2013 roku
Nowa płyta
Premiera: jesień 2013 roku
Thin Man Records

Dodaj komentarz