• 2013-04-02

Festiwal Elbląg Rocks Europa ogłosił rekrutację młodych muzyków

Do 8 maja przyjmowane będą zgłoszenia młodych muzyków na tegoroczny Elbląg Rocks Europa – festiwal muzyki alternatywnej, który odbędzie się 27 czerwca.

ERE Festiwal (źródło: mat. prasowe)

ERE Festiwal (źródło: mat. prasowe)

Elbląg Rocks Europa, to festiwal muzyki alternatywnej w Elblągu odbywający się od 2008 roku. Właśnie wtedy po raz pierwszy, zrealizowano przegląd muzyczny młodych, początkujących elbląskich zespołów – Elbląg Rockers Europa. Z czasem przedsięwzięcie to ewoluowało i przegląd stał się Festiwalem, który z roku na rok zrzeszał coraz więcej twórców oraz amatorów muzyki. Od samego początku Festiwal ma dwie wartości: jest to przedsięwzięcie realizowane przez młodych ludzi dla młodych ludzi, oraz jest to przestrzeń otwarta na wymianę doświadczeń, własną twórczą ekspresję, poznawanie ludzi i samego siebie.

Obecna formuła Festiwalu jest efektem pracy zespołu Stowarzyszenia oraz partnerów działania – organizatorów różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i artystycznych z terenu województwa Warmińsko-Mazurskiego, członków grup nieformalnych, organizacji młodzieżowych i kulturalnych oraz zawodowych muzyków. Każdego roku dodawany jest nowy element: festiwal otwiera się na młodzieżowe zespoły z Europy, prowadzone są warsztaty dla wszystkich uczestników.

Rekrutacja do Festiwalu Muzyki Alternatywnej Elbląg Rocks Europa jest skierowana do młodych kapel stawiających swe pierwsze kroki na scenach muzycznego świata. W przeciągu ostatnich pięciu lat ERE gromadziło fanów ostrego grania z wielu pokrewnych gatunków muzycznych. Wśród uczestników poprzednich edycji można znaleźć kapele grające wszystkie odmiany rock’a, reggae, metal, gotyk. Zespół będzie miał szansę zagrać przed kilkusetosobową widownią, na profesjonalnej scenie i zdobyć laur zwycięstwa.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy wysłać kartę zgłoszeniową na adres ere@elblageuropa.pl wraz z kilkoma nagraniami utworami.

Elbląg Rocks Europa
27 czerwca 2013 roku
Zgłoszenia: do 8 maja

Dodaj komentarz