• 2013-03-30

Wojtek Ziemilski rozegra Flirt Towarzyski

Od 8 kwietnia w Project Room CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie będzie można oglądać wystawę prac Wojtka Ziemilskiego pt. Flirt Towarzyski.

Autor: Wojtek Ziemilski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Wojtek Ziemilski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tym razem przybyłych czeka nietypowy wernisaż. Wszyscy, którzy wezmą w nim udział będą mieli okazje zagrać w popularny Flirt Towarzyski. Jest to gra performatywna, wkraczająca w rzeczywistość. Uczestnicy decydują, gdzie są jej granice. Taki będzie również wernisaż. W grze weźmie udział sam artysta – Wojtek Ziemilski. Flirt Towarzyski autorstwa Ziemilskiego różnił się jednak będzie od tego popularnego. Zamiast zwykłych kart ze standardowymi tekstami, uczestnicy będą flirtować słowami posłów i posłanek z obrad nad ustawą o związkach partnerskich. Autor chciałby podziękować posłankom i posłom Rzeczypospolitej Polskiej za ich wkład w stworzenie Flirtu towarzyskiego.

Wojtek Ziemilski (ur. 1977) jest reżyserem teatralnym i artystą wizualnym. Tworzy prace na pograniczu dyscyplin, wykorzystując różnorodność form i mediów sztuk performatywnych i wizualnych. Ukończył kurs reżyserii teatralnej w Fundacji Gulbenkiana w Lizbonie. W 2007 roku zrealizował spektakl Hamlet Light w Teatro Municipal de Faro. Współpracował z TR Warszawa, gdzie stworzył m.in. instalację wideo Aktorzy. Jest autorem spektakli Mała narracja (2010), Mapa (2010), Prolog (2011), Pokrewni (2012). W komunie//warszawa wyreżyserował dwa remiksy: The Poor Theatre (2010) i Laurie Anderson. Stany Zjednoczone (2012). We współpracy z Galerią BWA Warszawa zrealizował projekty Nowy porządek (2011) i Marriott / Koniec świata (2012).

Kuratorka: Kaja Pawełek

Wojtek Ziemilski, Flirt towarzyski
Wernisaż: 8 kwietnia 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 28 kwietnia 2013 roku
CSW Zamek Ujazdowski, Project Room
ul. Jazdów 2
Warszawa

Dodaj komentarz