• 2013-03-30

Miliard rzeczy dookoła – spotkanie autorskie

11 kwietnia o godz. 18.00 w krakowskim MOCAK-u odbędzie się spotkanie z Agatą Szydłowską, autorką wywiadów z polskimi projektantami graficznymi wydanych w książce Miliard rzeczy dookoła.

„Miliard rzeczy dookoła. Agata Szydłowska rozmawia z polskimi projektantami graficznymi” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Miliard rzeczy dookoła. Agata Szydłowska rozmawia z polskimi projektantami graficznymi” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

O tym, jak pracują projektanci, czego się można od nich nauczyć i czy dużo narzekają (a może wręcz przeciwnie), opowie autorka wywiadów, celne uwagi zgłosi Jacek Mrowczyk, redaktor 2+3D, a spotkanie poprowadzi Przemek Dębowski z Wydawnictwa Karakter. Książki dostępne będą w promocyjnej cenie.

Zbiór dwunastu wywiadów z najważniejszymi polskimi projektantami graficznymi. Agata Szydłowska w przystępny, dowcipny i często zaskakujący sposób docieka tajników warsztatu i życia codziennego – także okołozawodowego ­– najważniejszych polskich projektantów. W jaki sposób powstają dobre (i co to w ogóle znaczy?) projekty: książki, plakaty, strony internetowe? Czy wizualny bałagan polskiej ulicy może być inspirujący? Dlaczego warto jeść coś więcej niż drożdżówki, czy koniecznie trzeba skończyć studia artystyczne, żeby projektować – i przede wszystkim – czy każdy może?

O tym, i nie tylko o tym opowiadają Grzegorz Laszuk, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Edgar Bąk, Kuba Sowiński i inni. Plus wspaniałe portrety fotograficzne bohaterów autorstwa Michała Korty.

Miliard rzeczy dookoła. Agata Szydłowska rozmawia z polskimi projektantami graficznymi
– spotkanie autorskie
11 kwietnia 2013 r., godz. 18.00
Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK
Kraków

Dodaj komentarz