Premiera książki Świadomość Neue Bieriemiennost

2 kwietnia w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone najnowszej książce Kasi Redzisz i Karola Sienkiewicza zatytułowanej Świadomość Neue Bieriemiennost.

Kasia Redzisz i Karol Sienkiewicz, „Świadomość Neue Bieriemiennost”, okładka książki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kasia Redzisz i Karol Sienkiewicz, „Świadomość Neue Bieriemiennost”, okładka książki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Książka Kasi Redzisz i Karola Sienkiewicza opowiada o grupie artystycznej, którą w drugiej połowie lat 80. tworzyli Mirosław Bałka, Mirosław Filonik i Marek Kijewski – dziś uznani twórcy, wówczas świeżo upieczeni artyści stawiający pierwsze kroki w świecie sztuki.

Świadomość Neue Bieriemiennost odtwarza historię grupy, jednocześnie wpisując ją w kontekst polskiej rzeczywistości lat 80. i ówczesnej sceny artystycznej. Ujmuje kolektywne działanie jako alternatywę wobec systemowych braków i ograniczeń. To studium przypadku trzech artystów, meandrujących w nie zawsze sprzyjających warunkach, ich ambicji i aspiracji.

Obecni na spotkaniu Mirosław Bałka i Mirosław Filonik postarają się odpowiedzieć na pytanie do jakiego stopnia determinowały ich kryzysowe realia i jak można było sobie z nimi radzić za pomocą sztuki.

Kasia Redzisz i Karol Sienkiewicz, Świadomość Neue Bieriemiennost
Spotkanie odbędzie się 2 kwietnia 2013 roku o godzinie 18.00
Muzeum Sztuki Nowoczesnej
ul. Pańska 3
Warszawa

Dodaj komentarz