• 2013-03-30

Widowisko muzyczno-taneczne Celtic Motion Picture

6 kwietnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie odbędzie się widowisko Beltaine&Comhlan Celtic Motion Picture, będące zderzeniem irlandzkiej i bretońskiej muzyki oraz irlandzkiego tańca na żywo. Widowisko oparte jest na tradycyjnej muzyce celtyckiej ubranej jednak we współczesne brzmienia i połączonej z efektownym tańcem na żywo, instrumentami charakterystycznymi zarówno dla muzyki irlandzkiej, bretońskiej ale także co ciekawe – hiszpańskiej i indyjskiej.

Widowisko „Celtic Motion Picture” (źródło: materiały prasowe)

Widowisko „Celtic Motion Picture” (źródło: materiały prasowe)

Swoje brzmienie  Beltaine osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia tradycyjnej muzyki celtyckiej z muzyka współczesna. Swój styl zespół zawdzięcza także niezwykle bogatemu instrumentarium, na które składają się charakterystyczne dla muzyki Irlandii, Bretanii i Galicji instrumenty, takie jak: skrzypce, irish bouzouki, mandolina, whistle, bodhran, akordeon, bombarda, galician bagpipes czy uilleann pipes. Całość dopełniają nieczęsto spotykane instrumenty perkusyjne: tabla, cajon, darabuka, djembe oraz instrumenty bliskie muzyce rozrywkowej, czyli perkusja, gitara basowa oraz gitara elektryczna. Zespół od wielu lat koncertuje na scenach w kraju i zagranica.

Widowisko „Celtic Motion Picture” (źródło: materiały prasowe)

Widowisko „Celtic Motion Picture” (źródło: materiały prasowe)

Comhlan jest najdłużej istniejącą formacją tego typu w Polsce, tworzoną przez ludzi połączonych wspólną pasją i umiejętnością dobrej zabawy. Wieloletnie doświadczenie sceniczne owocuje udziałem w prestiżowych imprezach w kraju i za granicą, a żywiołowe choreografie, efektowne kroki i stylowe, własnoręcznie haftowane stroje są sprawdzonym przepisem na oczarowanie publiczności. Taniec w wykonaniu Comhlanu to tradycyjne i autorskie układy, harmonijnie zestawione z nowoczesną muzyką, łączące piękno tańca szkockiego i irlandzkiego, w tym widowiskowego stepu, z wielką siłą wyrazu scenicznego.

Beltaine&Comhlan Celtic Motion Picture
6 kwietnia 2013 roku
Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz