• 2013-03-29

Sex, drugs & rock’n’roll w warszawskim Teatrze Powszechnym

12 kwietnia na Scenie Pracownia warszawskiego Teatru Powszechnego odbędzie się premiera spektaklu Sex, drugs & rock’n’roll,  na podstawie tekstu Erica Bogosiana.

Eric Bogosian, “Sex, drugs & rock’n’ roll”, Teatr Powszechny w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

Eric Bogosian, “Sex, drugs & rock’n’ roll”, Teatr Powszechny w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

Spektakl realizowany jest zgodnie z nową formułą przyjętą dla Sceny Pracownia. Scena ta staje się miejscem otwartym dla poszukiwań teatralnych młodych twórców – reżyserów, aktorów, scenografów, autorów, którzy właśnie w Pracowni mogliby kształtować i doskonalić swoje pomysły. Nie oznacza to, oczywiście, żadnych ograniczeń wiekowych – oryginalne, nowatorskie pomysły znajdą swoje miejsce na Scenie Pracownia niezależnie od tego, czy pochodzą od debiutanta, czy doświadczonego twórcy.

W kwietniu na scenie będzie można zobaczyć młodego, niezwykle utalentowanego aktora Teatru Powszechnego, Michała Napiątka, który w prezentowanym monodramie wciela się w kilka różnych postaci, niezwykle sprawnie odnajdując się na scenie w kolejnych rolach.

Tekst Bogosiana to gorzka satyra ilustrująca amerykańskie społeczeństwo. Spektakl opowiedziany jest z perspektywy polskiego emigranta, którego american dream się nie spełnił. Czy w ogóle miał szanse? Za czym tęsknimy i dlaczego amerykańskie marzenie jest utopią, która rozpada się tak szybko? Co kryje się za fasadą naszego snu? Za czym pędzimy i komu chcemy dorównać?  Być może wizja Bogosiana powinna skłonić nas do spojrzenia z dystansem na własne kompleksy i marzenia. Czy faktycznie świat w którym pieniądz, seks i narkotyki  są substytutem prawdziwego życia i uczuć, jest naszym celem?

Eric Bogosian, Sex, drugs & rock’n’ roll
reżyseria Aneta Groszyńska
obsada Michał Napiątek
premiera– 12 kwietnia 2013 r., g. 20.00
Teatr Powszechny im. Zbigniewa Herberta w Warszawie

Dodaj komentarz