• 2013-03-29

must have from Poland w Mediolanie

Od 9 do 14 kwietnia, podczas targów designu w Mediolanie, będzie można zobaczyć wystawę must have from Poland składającą się z 34 przykładów mądrej i świadomej strategii inwestowania w design.

„must have from Poland” w Mediolanie (źródło: materiały prasowe organizatora)

„must have from Poland” w Mediolanie (źródło: materiały prasowe organizatora)

W kwietniu rozpoczyna się kolejna edycja Cosmit – Salone Internazionale del Mobile, największych na świecie targów designu. Wydarzenia wręcz obowiązkowego dla branży wyposażenia domu. Od 2010 roku targom towarzyszy strefa Ventura Lambrate usytuowana w postindustrialnej dzielnicy Mediolanu. To tam, po sukcesie ubiegłorocznej prezentacji, Łódź Design Festival pokaże wystawę must have from Poland składającą się z 34 przykładów mądrej i świadomej strategii inwestowania w design.

must have, w odróżnieniu od wielu prezentacji polskiego wzornictwa, pokazuje produkty dostępne w sprzedaży, udowadniając, że design schodzi z piedestału, jest coraz bardziej dostępny

– mówi Monika Brauntsch, właścicielka marki Kafti Design

Wystawa must have from Poland jest częścią project must have, który został powołany do życia przez Łódź Design Festival po to, by pokazywać dobry polski design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów. W 2012 r., podczas drugiej edycji Rada Ekspertów plebiscytu must have wybierała najlepsze projekty spośród ponad 300 nominowanych. Nagrodzonych zostało 66 za innowacyjność, funkcjonalność, ergonomię i wygląd. Poza dotychczas rozpatrywanymi kategoriami (meble, zabawki, opakowania i wyposażenie wnętrz) pojawiły się nowe: moda i ogród.

Szpulki, których użyliśmy do aranżacji wystawy nawiązują do włókienniczej historii Łodzi, miasta w którym odbywa się Łódź Design Festival. W XIX wieku Łódź była Ziemią Obiecaną dla fabrykantów, rzemieślników i robotników, dziś staje się Ziemią Obiecaną dla polskiego i światowego dizajnu

– Ewa Solarz, kuratorka wystawy

must have from Poland
9-14 kwietnia 2013 r., godz. 10.00-20.00 (10 kwietnia do godz. 22.00, 14 kwietnia do godz. 18.00)
Cosmit – Salone Internazionale del Mobile, Via Privata Oslavia 8
Mediolan

Dodaj komentarz