• 2013-03-29

Hipnotyzer, czyli ekranizacja bestsellerowego thrillera

17 maja na ekrany kin wchodzi film Hipnotyzer, którego reżyserem jest  Lasse Hallström – twórca Czekolady, Co gryzie Gilberta Grape’a czy Wbrew regułom.

 „Hipnotyzer”, reż. Lasse Hallström - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

„Hipnotyzer”, reż. Lasse Hallström - kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

Komisarz Joona Linna (Tobias Zilliacus) prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa. Z całej rodziny ocalał tylko nastoletni chłopak. Ponieważ jest w ciężkim stanie i nie można wydobyć od niego zeznań, Linna prosi o pomoc znanego psychiatrę Erika M. Barka (Mikael Persbrandt), przed laty eksperymentującego z hipnozą. Bark podejmuje wyzwanie, inicjując serię dramatycznych wydarzeń, które narażą na niebezpieczeństwo nie tylko samego psychiatrę, ale i jego najbliższych.

Hipnotyzer, wybrany oficjalnym szwedzkim kandydatem do Oscara, to adaptacja bestsellerowego i wydanego w kilkudziesięciu krajach thrillera autorstwa pisarskiego duetu Alexander Ahndoril i Alexandra Coelho Ahndoril, podpisujących się wspólnym pseudonimem Lars Kepler, który zapoczątkował serię powieści o komisarzu Linnie. W przygotowaniu jest ekranizacja drugiej części cyklu – Kontrakt Paganiniego w reżyserii Kjella Sundvalla (Łowcy).

Obsada: Tobias Zilliacus (Sport ekstremalny), Mikael Persbrandt (Hobbit: Niezwykła podróż, W lepszym świecie), Lena Olin (Twój na zawsze, Czekolada). Scenariusz do filmu napisał Paolo Vacirca.

Hipnotyzer, reż. Lasse Hallström
Premiera: 17 maja 2013 roku
Dystrybucja: Kino Świat

Dodaj komentarz