• 2013-03-28

Ronald Rudoll w Studio Teatralnym Koło

4 kwietnia Studio Teatralne Koło w Warszawie wraz z Austriackim Forum Kultury gościć będzie spektakl Lockvogel küsst Tontaube w reżyserii Klausa Rohrmosera.

Ronald Rudoll, „Lockvogel kusst die Tontaube” w Studio Teatralnym Koło (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ronald Rudoll, „Lockvogel kusst die Tontaube” w Studio Teatralnym Koło (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przedstawienie zostało zrealizowane w oparciu o tekst współczesnego austriackiego dramatopisarza Ronalda Rudolla. W rolach głównych popularny austriacki komik Andreas Steppan i Angela Schneider.

Lockvogel küsst Tontaube to subtelna komedia z tzw. kobiecością i męskością w rolach głów­nych.  Ricarda, powracająca po przerwie do dziennikarskiego fachu, dostaje szansę napisania artykułu do czasopisma kobiecego Femergency. Związki wirtualne – Wyprawa w nieznane! Na jakie niebezpieczeń­stwa narażamy się na własne życzenie na tzw. pierwszej randce. Dziennikarka wystawia się jako przynęta i umawia ze szczególnie podejrzanym amantem: Richard pogromca kocic to jego nick na internetowym fo­rum towarzyskim Heart-Attack. Jest jawnie dominujący, agresywny, prawdziwy macho i jako taki nadaje się doskonale do zbadania ryzykownych sytuacji, które czyhają na słabą, samotną kobietę. Ale na spotkanie przychodzi dokładne przeciwieństwo jej oczekiwań: łagodny, czuły i sympatycznie niezdarny pan w śred­nim wieku. Co w tej sytuacji zrobić z tą męską porażką?

Ronald Rudoll, Lockvogel küsst die Tontaube
reż. Klaus Rohmoser
Studio Teatralne Koło, Warszawa, 4 kwietnia 2013 r., godz. 19.30

Dodaj komentarz