• 2013-03-28

Zdobywca Grammy Robert Glasper zagra we Wrocławiu

Robert Glasper, laureat Grammy 2013, zagra we Wrocławiu na 49. Festiwalu Jazz nad Odrą. Koncert odbędzie się 9 kwietnia w Imparcie przy ulicy Mazowieckiej 17.

Robert Glasper, fot. Joey L (źródło: materiał prasowy)

Robert Glasper, fot. Joey L (źródło: materiał prasowy)

Za wydany w zeszłym roku album Black Radio artysta  otrzymał w lutym 2013 nagrodę Grammy  w kategorii Najlepszy album R&B. Wcześniej, w sierpniu 2012 roku, krytycy najpoważniejszego jazzowego pisma Down Beat uznali Glaspera i jego jazzowe trio za wschodzącą gwiazdę (Rising Star). Natomiast Robert Glasper Experiment  i album Black Radio triumfowały w kategorii Beyond czyli obok jazzu. Artysta ma na swoim koncie pięć solowych płyt – pierwszą z nich, Mood, wydał w 2003 roku. Grał i nagrywał z takimi artystami, jak Mos Def, Erykah Badu, Kanye Wets, Q Tip i Jeremy Pelt

Robert Glasper już dziś robi wrażenie – utalentowany muzyk jazzowy o wspaniałej, pełnej energii technice oraz świeżym, fascynującym wyczuciu melodii i kompozycji.

Baltimore Sun

Jazz nad Odrą jest  jednym z najstarszych polskich festiwali jazzowych (zalicza się też do najstarszych w Europie). Odbywa się od 1964 roku. W ostatnich latach występowali na nim m.in. Pat Metheny, Paco de Lucia, Al diMeola, Kenny Garret, Dave Holland, Tooth Thielemans, Diana Krall, David Sanborn, Ron Carter, Lizz Wright, Patricia Barber, Freddy Cole i Branford Marsalis.

Robert Glasper Experiment
9 kwietnia 2013 roku, godz. 21.00
Impart, ul. Mazowiecka 17
Wrocław
49. Festiwal Jazz nad Odrą
Od 9 do 14 kwietnia 2013 roku
Wrocław

Dodaj komentarz