• 2013-03-28

Projektowanie Informacji Wizualnej z Krzysztofem Lenkiem

9 kwietnia o godz. 11.30 na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie odbędzie się wykład prof. Krzysztofa Lenka pt. Projektowanie Informacji Wizualnej, infografika w komunikacji obywatel – państwo.

Prof. Krzysztof Lenk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prof. Krzysztof Lenk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prof. Krzysztof Lenk – wybitny projektant grafik, absolwent katowickiej Filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, profesor Rhode Island School of Design w Providence (USA). W latach 1968–1969 pracował w Paryżu, w Agencji SNIP i w wydawnictwie tygodnika Jeune Afrique, w latach 1973–1982 wykładowca łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych; autor projektów tygodnika Perspektywy oraz miesięcznika Problemy z lat 70-tych. Współzałożyciel i przez dziesięć lat główny projektant Dynamic Diagrams, jednego z pierwszych studiów specjalizujących się w projektowaniu na potrzeby internetu; publicysta i krytyk, autor wielu tekstów poświęconych projektowaniu, znakomity dydaktyk, wychowawca wielu utalentowanych projektantów odnoszących sukcesy na całym świecie; twórca wielkiego kunsztu i człowiek ogromnej wiedzy. Autor opublikowanych w Polsce książek: Krótkie teksty o sztuce projektowania, Projekty i bazgroły (wydanych przez słowo|obraz) oraz Pokazać. Wyjaśnić. Prowadzić (wydana przez Zamek Cieszyn).

Program spotkania:

  • godz. 11.30 – wykład Projektowanie Informacji Wizualnej, infografika w komunikacji obywatel – państwo, prof. Krzysztof Lenk, ok. 45 min + 15 min QA
  • godz. 12.30 – przerwa
  • godz. 13.00-15.00 – seminarium poruszające temat tworzenia informacji wizualnej i komunikacji infograficznej w obszarze budowania relacji obywatel – państwo, obywatel – obywatel, w oparciu o materiały wizualne dostarczone przez INPRIS: mapa polskiego procesu legislacyjnego – projekt w procesie.

Otwarty wykład i seminarium poświęcone roli informacji wizualnej w rozwiązywaniu problemów społecznych, przeciwdziałaniu dyskryminacji i obrazowaniu relacji państwo-obywatel
9 kwietnia 2013, godz. 11.30-15.oo
Aula Główna budynku A, Polsko – Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, ul. Koszykowa 86
Warszawa

Dodaj komentarz