• 2013-03-28

Konkurs na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

Od 1 do 5 października we Wrocławiu potrwa 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania – a do 30 maja swoje prace mogą nadsyłać wszyscy, którzy chcą wziąć udział w konkursie.

Logo Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe)

Logo Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe)

MFO to przede wszystkim święto krótkiej formy literackiej, jednak długofalowym celem festiwalu jest promowanie narracji międzykulturowych: wymiana doświadczeń pisarzy różnych stylów i narodowości, badanie oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, aktywne uczestniczenie w newralgicznych dyskursach współczesnego świata. Konsekwentne poszerzanie pespektywy czyni MFO oryginalną i z roku na rok bardziej atrakcyjną propozycją dla uczestników kultury.

Centralnym nurtem festiwalu są prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych, zawsze w zmienionej scenograficznie przestrzeni teatru, galerii czy klubu. Jednocześnie odbywa się przegląd adaptacji filmowych, prowadzone są warsztaty dla tłumaczy i sesje creative writing. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Marcin Hamkało.

W tym roku konkurs na najlepsze opowiadanie odbywa się pod hasłem PIN i zielonym.

Podpowiedź jurorów: Kraj lajków, odsetek, prowizji i marż, najsłodszą mamonę i studnię bez dna, horror dżentelmenów, namiętność cinkciarzy, kolejkę w Biedronce i lans na deptaku, chwilówkę jak haj, petycję o lekkość obyczajów płciowych, dogmaty plastiku, laskę z windykacji, nawroty debetów, seks bezdotykowy, wypad do galerii, rundkę po śmietnikach, apkę na iPada, pana komornika bardzo ładny łom, plażę za drutami i najnowszy LED — wszystko co coś warte: nam opisz i przyślij. PIN I ZIELONYM.

Nieprzekraczające dziesięciu stron znormalizowanego maszynopisu opowiadania w plikach .doc, .docx, .rtf, .odt, .txt można przesyłać do 30 maja 2013 pod adresem konkurs@opowiadanie.org

Główną nagrodę w konkursie stanowi: 3000,- zł brutto . Nagrodą dodatkową jest zaproszenie do udziału w 9. finale Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, który odbędzie się w dniach 2-5 października 2013 we Wrocławiu.

9. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania
1-5 października 2013 r., Wrocław

Dodaj komentarz