• 2013-03-28

Karo Glazer z albumem Crossings Project

9 kwietnia nakładem Emi Music Poland ukaże się płyta Crossings Project Karo Glazer. Crossing Project, to międzynarodowy projekt muzyczny do którego Karo Glazer, kompozytorka, aranżerka, wokalistka i producentka zaprosiła swoich licznych przyjaciół z różnych zakątków świata.

Karo Glazer, „Crossings Project” - okładka płyty (źródło: materiały prasowe)

Karo Glazer, „Crossings Project” - okładka płyty (źródło: materiały prasowe)

W gronie wyśmienitych muzyków znalazły się takie nazwiska jak Mike Stern – niegdyś grający u boku Milesa Davisa, jeden z trzech najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów jazzowych na świecie, Lars Danielsson – znany bliżej polskiej publiczności dzięki współpracy z Leszkiem Możdżerem, kontrabasista i wiolonczelista o międzynarodowej sławie, John Taylor – legenda wytwórni ECM, pianista należący do grona najbardziej wyrafinowanych muzyków w historii jazzu, Klaus Doldinger – założyciel słynnej jazzrockowej grupy Passport oraz twórca muzyki filmowej do takich obrazów jak Neverending Story czy The Boat, Joo Kraus – znany młodemu pokoleniu jako założyciel przebojowej grupy Tab Two, oraz meksykański perkusjonalista – Tomas Sanchez. W gronie wyśmienitych gwiazd znalazły się również polskie nazwiska takie jak Marek Napiórkowski, Krzysztof Ścierański i Andrzej Olejniczek, a wszystko to w towarzystwie fantastycznego kwartetu smyczkowego filharmonii monachijskiej. Jednym słowem crème de la crème współczesnego jazzu – line up marzeń, tworzący niespotykany wcześniej koloryt, którym już teraz interesują się amerykańscy i europejscy krytycy jazzu.

Ostateczne brzmienie to wynik współpracy z Martinem Waltersem, amerykańskim producentem muzycznym, wielokrotnym laureatem nagrody Grammy, wcześniej współpracującym z Terri Lyne Carrington przy Mosaic Project, oraz Esperanzą Spalding i grupą Spyro Gyra.

Na płycie słuchacz odnajdzie dziesięć premierowych kompozycji. Crossing Project to szeroko pojęty contemporary jazz w wokalnym wydaniu. Płyta nagrana jest w całości akustycznie (jedyny wyjątek od reguły stanowi Mike Stern), lecz jej brzmienie jest energetyczne i przestrzenne. Dzięki współpracy z Martinem Waltersem jest płytą audiofilską. Mimo tak bogatej warstwy instrumentalnej, podstawowym instrumentem jest wokal Karo Glazer, który stanowi w wielu przypadkach trzon utworu. Karo stosuje głos we wszelkich możliwych technikach. Jest scat, mouth percussion, niezliczone harmonie, a nawet śpiew klasyczny. Płyta została napisana tak, by połączyć ze sobą wielkie indywidualności jakimi są zaproszeni przez Karo Glazer goście, dlatego kolejne utwory były pisane z myślą o danych artystach, wręcz im dedykowane, tak by w trakcie nagrań każdy z nich mógł być całkowicie wierny swojej wrażliwości muzycznej. Karo Glazer czuwała nad całym procesem od momentu napisanie materiału muzycznego po ostateczną produkcję płyty, co czyni ją jedną z niewielu kobiet-producentów muzycznych w Polsce.

Lista utworów:

  • Voice On Fire
  • Love Again
  • Flying Circle
  • Deep Breath
  • Distance
  • The Magic Of Life
  • A Lonely Woman’s Walk
  • The Moon, You And I
  • Prelude / Over The Shiny Sky

Karo Glazer, Crossings Project
Premiera: 9 kwietnia 2013 roku
Dystrybucja: Emi Music Poland

Dodaj komentarz