• 2013-03-27

Wizje pejzażu w przestrzeni mia Art Gallery

Od 6 kwietnia w mia Art Gallery we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę pt. Wizje pejzażu. Zaprezentowane w ramach ekspozycji obrazy autorstwa Janusza Kotlewskiego, Stanisława Młodożeńca, Jakuba Słomkowskiego i Anny Szprynger pochodzą z kolekcji Domu Aukcyjnego Abbey House.

Autor: Janusz Kotlewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Janusz Kotlewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach wystawy zostanie zaprezentowanych blisko 40 obrazów z kolekcji DAAH. Stanowią one indywidualne spojrzenie twórców na klasyczny malarski temat, jakim jest pejzaż. Najbliższa tradycyjnego malarstwa pejzażowego pozostaje sztuka Jakuba Słomkowskiego, a pozostali artyści interpretują temat na swój własny, charakterystyczny sposób… Janusz Kotlewski tworzy pejzaże zgeometryzowane i zrytmizowane, na płótnach Anny Szprynger z kolei widzimy delikatne kreski tworzące abstrakcyjne wizje pejzażu, które jak pajęcza sieć wypełniają powierzchnie czarnych lub ciemnoszarych obrazów. Natomiast Stanisław Młodożeniec, artysta najbardziej doświadczony w tym gronie, ze swobodą i poczuciem humoru żongluje pejzażowymi konwencjami, opowiadając w obrazach swoje własne historie pełne koloru i życia.

Wrocławskie Wizje pejzażu to kolejna odsłona wystawy, którą Dom Aukcyjny Abbey House po raz pierwszy zaprezentował w ubiegłym roku w Petersburgu. Uzupełniona o najnowsze prace malarskie czwórki artystów, w lutym 2013 gościła w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. W tym samym kształcie do 20 kwietnia będzie obecna w przestrzeni wystawienniczej mia ART GALLERY.

Wizje pejzażu – wystawa Abbey House
Wystawę można oglądać od 6 do 20 kwietnia 2013 roku
mia ART GALLERY
ul Czysta 4
Wrocław

Dodaj komentarz