Marta Zasępa pośród świateł i ciemności w Olsztynie

Od 11 kwietnia w Galerii BWA w Olsztynie będzie można oglądać wystawę projektu Marty Zasępy pt. OO. Tworzy go blisko 500 metrów powierzchni labiryntu złożonego z fotografii oraz kilkunastu projekcji wideo. Klimat całości buduje gra światła, ciemności oraz tło z dźwięków zaaranżowanych przez Marcina Wiśniewskiego.

Autor: Marta Zasępa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Marta Zasępa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt przestrzeni to dzieło Bonnie&Clyde Studios, architektów mieszkających w Niemczech, którzy specjalizują się w aranżacji przestrzeni wystawowych w całej Europie. Podobnie jak większość dotychczasowych projektów artystki, także i ten powstawał w mazurskich lasach przez okres blisko 2 lata. Wystawa jest wielowątkowa i różnorodna. Dlatego z pewnością szykuje się bardzo ciekawe wydarzenie kulturalne.

Mając w pamięci intuicyjny proces powstawania OO, nie chcę dorabiać żadnych ideologii do projektu i nie nadawać mu konkretnych znaczeń. Forma labiryntu daje widzowi możliwość pójścia własną drogą i dotarcia do prac, które podświadomie chce obejrzeć. Ma wolny wybór i szansę aby zobaczyć wszystko albo wyjść i nie zobaczyć niczego. Mam nadzieję, że niektórych poruszy, innych zadziwi, innych może zdenerwuje? Równie dobrze może pozostawić obojętnymi. Zdaję sobie sprawę, że projekt nie jest łatwy w odbiorze i dla wszystkich. Stąd tytuł wystawy, który pozostawia dowolność interpretacji

Mówi Marta Zasępa, autorka wystawy

Marta Zasępa to fotografka i artystka multimedialna. Absolwentka Wydziału Romanistyki UW. W 2005 roku ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii dyplomem Krajobrazy wewnętrzne w pracowni Mariana Schmidta. Brała udział w wielu wystawach i festiwalach fotografi. Fotografie Marty Zasępy znajdują się w kolekcjach w Polsce i zagranicą. Od 2008 jest wykładowcą w Warszawskiej Szkole Fotografii.

Marta Zasępa, OO
Wernisaż: 11 kwietnia 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 5 maja 2013 roku
BWA Galeria Sztuki
Al. Marsz. J. Piłsudzkiego 38
Olsztyn

Dodaj komentarz