• 2013-03-27

Marek Cecuła i Ćmielów Design Studio w Kielcach

5 kwietnia w Galerii BWA w Kielcach odbędzie się wernisaż podwójnej wystawy prezentującej retrospektywę Marka Cecuły oraz pierwsze efekty pracy Ćmielów Design Studio.

Ćmielów Design Studio: New Atelier (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ćmielów Design Studio: New Atelier (źródło: materiały prasowe organizatora)

Część pierwsza, Etapy, to retrospektywne spojrzenie na twórczość Marka Cecuły, artysty ceramika i designera. Etapy – to słowo najlepiej opisuje zbiór prac z wieloletniej ceramicznej twórczości Marka Cecuły. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace pokazywane po raz pierwszy w Kielcach, pochodzące z okresu działania studia ceramicznego w nowojorskim Soho w latach 1980-2002.

W drugiej części, Interpretacje przemysłowe, ukazane zostaną efekty działalności Ćmielów Design Studio – studia wzorniczego tworzonego od początku 2013 r. przez Zakłady Porcelany Ćmielów i Modus Design. Ćmielów Design Studio to założenie o charakterze projektowym, produkcyjnym i edukacyjnym. Dąży do stworzenia innowacyjnego modelu współpracy pomiędzy projektantami a przedsiębiorcami, ukazując, jak ważną rolę odgrywają obecnie designerzy w procesie tworzenia produktu przemysłowego.

W Ćmielów Design Studio powstają przede wszystkim produkty użytkowe: współczesna polska porcelana o dobrym wzornictwie. Praca artystów w przemyśle zwykle wykracza poza zwyczajną produkcję, dlatego Interpretacje przemysłowe to wyraz artystycznych działań na polu przemysłu, eksperymentów z formą i dekoracją. W tej części zaprezentowane zostanie współczesne wzornictwo ceramiczne oraz artystyczne interpretacje tradycyjnej ćmielowskiej porcelany.

Marek Cecuła: Etapy, Ćmielów Design Studio: Interpretacje przemysłowe
Wernisaż: 5 kwietnia 2013 r., godz. 18.00
Galeria Piwnice, Biuro Wystaw Artystycznych
Kielce

Dodaj komentarz